آخرین آمار تصادفات نوروز 1403

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور گفت: از ۲۴ اسفندماه تا امروز (۶ فروردین) متأسفانه ۴۶۹ نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند و ۱۲هزار و ۵۲۸ نفر هم در تصادفات مصدوم شدند.

به گزارش گروه احتماعی خبرگزاری الگونیوز، ثسرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور اظهار کرد: حجم کل تردد جاده‌ها از 24 اسفند (283 میلیون تردد) متوسط روزانه 25 میلیون تردد ثبت شده است که نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش داشته است.

بخش هایی از گفت و گوی شیرانی را در ادامه می خوانید:

  • 383 مورد تصادفات فوتی با جان‌باختن 469 نفر و 10 هزار و 119 فقره تصادفات جرحی با مجروحیت 12 هزار و 528 نفر در بازه سفرهای نوروزی ثبت شده است.
  • 54 هزار و 122 تصادف خسارتی در بازه سفرهای نوروزی در جاده‌های کشور ثبت شده است، گفت: استان‌های کرمان، فارس، اصفهان، خوزستان و خراسان رضوی بیشترین فوتی‌های تصادفات را تا امروز داشته‌اند.
  • به‌جز استان خراسان شمالی، سمنان و خراسان رضوی در سایر استانها و محورهایشان شاهد بارش برف و باران هستیم.
  • حتی‌المقدور از سفرهای غیرضروری پرهیز کنید. در اکثر محورها شرایط جوی ناپایدار حاکم است و رانندگان باید خود را برای مواجه شدن با هرگونه شرایط جوی در جاده‌ها آماده کنند.
  • عدم توجه به جلو، عدم توانایی در کنترل وسیله و سرعت و سبقت غیرمجاز مهم‌ترین علل تصادفات تا امروز بوده است.

شایان ذکر است صبح امروز سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راهور فراجا آمار تازه ای از تصادفات جاده ای را ارائه نمود که در آن متاسفانه شمار جانباختگان حوادث رانندگی به 510 نفر افزایش یافته بود.

نکته بسیار مهم در این خصوص این است که چرا با توجه به تمام تمهیدات پلیس راهور و سازمان های مربوطه باز هم قالباً به علت بی احتیاطی رانندگان شاهد این حوادث هستیم و می توان اینگونه نتیجه گرفت که اشتباهات فردی رانندگان، تمام رشته های مسئولین را پنبه می کند.

انتهای پیام/