در برنامه تهران 20 مطرح شد

آماده‌باش ۳ هزار آتش‌نشان‌ تهرانی در چهارشنبه‌سوری

قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران از آماده‌باش ۳ هزار آتش‌نشان در شهر تهران برای چهار شنبه آخر سال خبر داد و گفت: توصیه می‌کنیم والدین در چهارشنبه‌سوری فرزندان خود را به تنهایی روانه خیابان نکنند در سال‌های گذشته مواردی داشتیم که کودک ۴ ساله تنها در خیابان دچار حادثه شده است.

به گزارش گروه اجتماعی الگو نیوز، قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران از راه‌اندازی پویش نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک خبر داد و گفت: امسال پویشی با عنوان «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک» در تهران و ۳۱ استان کشور راه‌اندازی شده و تمامی تدابیر برای ایمنی شهروندان اندیشیده شده است.

 آماده‌باش آتش‌نشانان در چهار شنبه آخر سال

مدیر کل سازمان آتش‌نشانی گفت: علاوه بر ماموران ۱۳۸ ایستگاه آتش‌نشانی، حدودا در ۴۰۰ نقطه شهر تهران، ۳ هزار آتش‌نشان برای چهارشنبه‌سوری در مناطق مستقر هستند.

وی اضافه کرد: تقریباً ۱۲۰۰ خودرو سبک و سنگین آتش‌نشانی برای این عملیات کمک می‌کند.

توصیه‌های آتش‌نشانی برای چهارشنبه‌سوری

محمدی بیان داشت: والدین در چهارشنبه‌سوری فرزندان خود را به تنهایی روانه خیابان نکنند در سال‌های گذشته مواردی داشتیم که کودک ۴ ساله تنها در خیابان دچار حادثه شده است.

مدیر کل سازمان آتش‌نشانی بر پرهیز از استفاده مواد نفتی برای روشن کردن آتش برای چهارشنبه‌سوری شاد و ایمن تاکید کرد و گفت: شهروندان از ریختن مواد نفتی مانند نفت، بنزین، تینر، الکل برای روشن کردن آتش خودداری کنند.

محمدی درباره ممنوعیت استفاده از بالکن آرزو در چهارشنبه آخر سال گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم در چهارشنبه آخر سال از بالن آرزو استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل استفاده از بالن آرزو شاهد حوادث آتش‌سوزی در قسمت بالکن و بوستان‌های جنگلی بودیم، افزود: برای شادی چند دقیقه‌ای منجر به خسارت به منزل و شهر نشوند چرا که در سال گذشته تعدادی از درختان با قدمت ۱۰۰ ساله در در شهر از بین رفتند.

همچنین محمدی اضافه کرد: به دلیل گران بودن مواد محترقه دارای استاندارد، توصیه می‌کنیم از مواد محترقه و منفجره دست‌ساز استفاده نکنند، متاسفانه طی دو سه هفته گذشته چندین انفجار مواد محترقه در منازل مسکونی داشتیم.

وی بیان کرد که این مواد محترقه هیچ‌گونه استاندار و ایمنی ندارند.

مدیر کل سازمان آتش نشانی با تاکید بر اینکه با اجرای چهارشنبه‌سوری ایمن مشکلی نداریم اما نباید حادثه‌ساز و خطرزا باشد، گفت: اگر احتیاط نکنیم خطراتی همچون سنوات گذشته اتفاق می‌افتد که پیشمانی به بار می‌آورد.

انتهای پیام/