آموزش و پرورش مسئولیتی برای سرویس مدارس ندارد/شورای حمل و نقل استان تصمیم گیرنده سرویس مدارس است روی میز تهران بیست

رئیس اداره اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان تهران به بیان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده در این وزارت خانه در خصوص سرویس مدارس پرداخت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی الگونیوز؛ وجیه اله پرویزی رئیس اداره اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان تهران در این برنامه زنده تلوزیونی گفت: سرویس های پیشنهادی مدارس اطمینان بیشتری به والدین می دهد. سال گذشته بعد از بررسی وضعیت سرویس مدارس با نارضایتی عمومی در خصوص سرویس مدارس مواجه شدیم.

پرهیزی در ادامه بیان کرد: سال گذشته در خصوص نرخ سرویس مدارس انسجام و وحدت رویه به وجود نیامد و چندین بار این نرخ عوض شد. در اکثر کشورهای توسعه یافته این حوزه به مدیریت شهری واگذار می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شاعبه هایی در خصوص سود زیاد آموزش و پرورش از سرویس مدارس مطرح شد و به همین دلیل یک گروه متخصص در وزارت کشور برگزار شد تا این موضوع آسیب شناسی شود و 16 شهریور آئین نامه جدید جایگزین آئین نامه سال 87 شد و در آئین نامه جدید شورای عمومی حمل و نقل باید تشکیل شود.

وی در ادامه بیان کرد: در ساختار قبلی یک سامانه متعلق به آموزش و پرورش داشتیم ولی اعلام کردیم که وزارت کشور یک سامانه طراحی کند که سامانه سپند را وزارت کشور طراحی کرد و تمام مسائل مربوط به سرویس مدارس باید در این سامانه قرار بگیرد. تاکسی های اینترنتی اطلاعات برخط می دهند و سازمان تاکسیرانی هم به دنبال برخط کردن اطلاعات است. سال گذشته در خصوص سرویس مدارس شرمنده مردم شدیم.

وی در ادامه بیان کرد: در شورای حمل و نقل هماهنگی استان تمام هماهنگی های لازم را خواهیم داشت تا خدمات به بهترین نحو ارائه شود. سامانه سپند هنوز در حال به روز رسانی است و اعلام شده که اطلاعات در حال حاضر به صورت فیزیکی در مدارس نگه داری شود.

رئیس اداره اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان تهران گفت: شورای مرکزی انجمن های اولیا و مربیان را درگیر این موضوع کرده ایم. بر اساس قانون و ساختاری که ابلاغ شده از طرف هیات دولت متولی اصلی بحث اجرای سرویس مدارس در پیمانکار، نرخ و نوع اجرا خود شهرداری است و آموزش و پرورش فقط در حوزه نظارت فعال است و شورای حمل و نقل استان در این خصوص تصمیم گیرنده است.

انتهای پیام/