در حمایت از مردم مظلوم فلسطین؛

اجتماع بزرگ بسیجیان ناحیه قدس برگزار شد

اجتماع بزرگ بسیجیان ناحیه قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات اسرئیل برگزار شد.

به گزارش فرهنگ و هنر، در ابتدای این مراسم حسین فردی از قاریان برجسته کشورمان دقایقی به قرائت قرآن پرداخت.

سپس حجت‌الاسلام ایران راه -نماینده ولی‌فقیه در بسیج ناحیه قدس- با بیان اینکه بسیج عطری است آسمانی که از جوانان طراوش می‌شود و پایگاهی برای مشت های گره شده است، اظهار کرد: بسیج هنجره‌ای سرخ برای شرا1یط سترگ و خورشیدی برای شب‌های سخت و تاریک است، بسیج سپاهی مسلح به ایمان و به عشق و ریسمانی است برای بالا رفتن از شانه های خیس آسمان.

وی ادامه داد: بسیج لشکر حسین مظلوم برای روز عاشورا است، بسیج میعادگاهی برای کبوتران سرخ‌دلی است که دل هایشان برای پرواز در اوج می‌تپد و بسیجی همانند کبوتر سرخ دل است.

حجت‌الاسلام ایران راه خاطرنشان کرد: بسیجی چکیده عشق، نماد غیرت و سمبل تعصب و پاسدار مکتب است. بسیجیان سرو قامت‌هایی هستند که سرو در عزمتشان لرزیده است.

نماینده ولی‌فقیه در بسیج ناحیه قدس یادآور شد: تمام مردم این سرزمین وام‌دار بسیج هستند و بسیج امید محرومان و مستضعفین جهان است و پایه‌های استوار کشورمان برپایه بسیج است .

وی در پایان سخنان خود وظیفه امروز بسیج را حضور پرشور در انتخابات دانست و افزود:

ما پایان امسال جریان انتخابات را داریم و برای اینکه ایران اسلامی قوی داشته باشیم باید در انتخابات حضور چشمگیر داشته باشیم، مهم‌ترین وظیفه بسیجیان که مبارزه با استکبار جهانی است را باید در این انتخابات هم شاهد باشیم.

در بخش دیگری از این مراسم گروه سرود نورالهدی نماهنگ (صبح انتقام) و ریحان الرسول را اجرا کردند.

همچنین خلیل عینی نیز در این مراسم دقایقی به مدح اهل‌بیت(ع) به ویژه حضرت فاطمه(س) پرداخت.

سرهنگ پاسدار رحیمی -فرمانده ناحیه قدس- در بخش دیگری از این مراسم گفت: بسیج لشکر مخلص خدا است که به ابتکار امام راحل شکل گرفت، بسیج هرجا انقلاب نیاز دارد حضور دارد و بزرگترین شبکه اجتماعی در دنیا در عرصه های مختلف در دست بسیج است.

وی ادامه داد: امروز میوه شیرین شجره طیبه بسیج در سراسر کشور قابل چشیدن است، اگر در فتنه گذشته دشمن نتوانست کاری بکند به خاطر بسیج بود، ما بسیجیان در همه جا حضور داریم، در همین فتنه های سال گذشته برخی از بسیجیان در میدان مبارزه، برخی به دنبال کمک به فقرا بودند.

رحیمی ابراز کرد: بسیجیان بدانید فتنه هنوز تمام نشده است و دشمن هم بداند همین بسیجیان هستند که فتنه ها را خاموش خواهند کرد. بسیج هوشیار و بیدار است، بسیجیان دشمن با جنگ شناختی و ادراکی به دنبال انحراف در جامعه است و ما باید حواسمان باشد.

فرمانده ناحیه قدس خاطرنشان کرد: بسیجیان خلاق باید در جهاد تبیین حضور پیدا کنند و با تبلیغات انقلاب اسلامی و خدمات کشور را نشان دهند. امروز انقلاب اسلامی به جایی رسیده است که دنیا به دنبال دستاوردهای نظامی ما است در حالی که زمانی حتی سیم‌خاردار هم نمی توانستیم تولید کنیم.

وی افزود: امروز جنگ ما با دشمن جنگ جذب است، دشمن می خواهد نوجوانان ما را جذب کند، رسالت امروز ما جذب ٨ تا ١٠میلیون جوان انقلابی است. دشمن با هر شیوه ای می‌خواهد جوانان ما را جذب کند در حالی که ما باید نوجوانان را به بسیج جذب کنیم و فضای مجازی مهم‌ترین مأموریت بسیج است.

رحیمی اضافه کرد: کانال های ثامن پایگاه‌های بسیج را فعال و حضور در محلات را داشته باشیم و در این مسیر نباید سواد رسانه‌ای را فراموش کنیم.

فرمانده ناحیه قدس بیان کرد: باید محله اسلامی داشته باشیم و محله‌ها را به هم وصل کنیم، در این شرایط شناخت ظرفیت های محله اسلامی مهم است و سپس باید به سمت مطالبه گری برویم.

وی اظهار کرد: ما در برخورد با بی‌حجابی گلایه داریم، از مسئولین می‌خواهیم به این موضوع بپردازند.

به گفته رحیمی، انقلاب اسلامی زمینه ظهور کبری را فراهم کرده است بنابراین خستگی ممنوع و به گفته رهبر معظم انقلاب به قله نزدیکیم. یکی از رسالت‌های امروز بسیج نهضت امیدآفرینی و ایجاد نشاط اجتماعی است.

فرمانده ناحیه قدس در پایان سخن خود تمام بسیجیان به ویژه ناحیه قدس را به حضور در اجتماع بسیجیان در روز جمعه بر علیه اقدامات اسرائیل دعوت کرد.

در بخش دیگری از این مراسم امیرسرتیپ گلفام -جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح- با موضوع جهاد تبیین سخنانی ایراد کرد و گفت: ما در دوران دفاع مقدس در لباس ارتش خدمت گذاری کردیم اما بعد از جنگ وارد عرصه بسیج شدیم تا در این جبهه خدمت گذار مردم باشیم.

وی ادامه داد: بسیج در دوران دفاع مقدس نقش پررنگی داشت و به گفته رهبر معظم انقلاب اگر بسیج نبود ما در دوران دفاع مقدس موفق نمی شدیم.

بسیج برای تمام اقشار جامعه بود و درست بود که بسیج از قشرهای مختلف جامعه بود اما یک ویژگی مشترک داشتند و آن هم گوش به فرمان بودن به ولی‌فقیه بود.

جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ا ذکر خاطره‌ای از کردستان در زمان جنگ خاطرنشان کرد: دشمن بعثی در غرب کشور خط مشخصی داشت اما در کردستان جدای از بعثی‌ها ما با چریک‌های فدایی و کمونیست‌ها هم بودند که با رزمندگان ما می‌جنگیدند.

گلفام‌ افزود: امروز بسیجیان باید بدانند که جا پای چه کسانی می‌گذارند، قهرمانان واقعه جنگ ما شهدا هستند و فرمانده جنگ امام راحل بود. جنگ در مجموع تلخ است اما وقتی پای ارزش‌ها به میان می‌آید داستان متفاوت می‌شود. امام تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کرد و دفاع مقدس را به دانشگاه انسان سازی مبدل کرد.

وی افزود: ثمره دفاع مقدس ما انسان‌سازی بود و ما پس از جنگ انسان‌های بزرگی را به جامعه معرفی کردیم همچون شهید تهرانی مقدم که کمبودها را دید و ما را به قدرت موشکی تبدیل کرد.

جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ابراز کرد: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی بود و به راحتی به دست ما نرسید. در کوچه‌های ما خانواده شهدا زیاد است و باید برای آنها زیاد کار کنیم چون آنها قهرمانان ما هستند.

گلفام یادآور شد: باید خانواده‌های شهدا را احصاء و به همه خانواده‌های شهدا سر بزنید، هر مسئولی امروز وظیفه دارد باورهای ما را زنده کند زیرا امروز دشمن به دنبال جنگ شناختی و ادراکی است.

وی ابراز کرد: ما باید در بسیج ادارات، اصناف و … فعال باشیم و تنها یک بسیجی صرف که نامش بسیجی است نباشیم، مسئولیت بچه‌های بسیج در همه دستگاه های دولتی مهم است و بحث جهاد تبیین باید توسط بسیجی ها در ادارات تبیین شود.

جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: بسیج اقشار باید به شدت فعال باشند و دستگاه های دولتی هم باید از بسیج ادارات خود حمایت کنند تا بسیج آن دستگاه را هدایت کند. بسیج ما جدای از اینکه در فضای نظامی باید قدرتمند باشد باید در عرصه جهاد تبیین هم قدرت داشته باشد.

گلفام تصریح کرد: اگر بسیجیان بخواهند مطابق الگو خود عمل کنند باید در تمام عرصه‌ها حضور پیدا کنند و خدا هم به آنها برکت می دهد. به گفته رهبری مقاومت هزینه دارد اما انتهای آن موفقیت است و بهتر از سازش و زیر بار ظلم رفتن است.

وی بیان کرد: امروز که محور مقاومت به این قدرت رسیده است نتیجه الگوبرداری از انقلاب اسلامی است و جوانان جبهه مقاومت از بسیجیان ما الگو می گیرند. پس جبهه مقاومت که امروز صداش به جهانیان رسیده است الگویش بسیجیان انقلاب اسلامی هستند و بهترین چیز امروز در غزه رواج یافتن فرهنگ انقلاب اسلامی است.

جانشین معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اقتدار امروز جبهه مقاومت را هیچگاه در کشورشان در دهه‌های قبل شاهد نبودیم، امروز جبهه مقاومت با جنگ ترکیبی به اسرائیل لطمه می‌زند.

گلفام گفت: دشمن امروز جرات حمله به ایران را ندارد زیرا می داند اگر یک ضربه بزند ده‌ها ضربه می‌خورد زیرا قدرت بازدارندگی ما بالا رفته است. وقتی ما پهبادهای آمریکایی را به راحتی می‌زنیم حیثیت این قدرت پوشالی را از بین بردیم. هیمنه پوشالی اسرائیل هم توسط محور مقاومت در عملیات طوفان الاقصی تمام شد و مولفه‌های دکترین رژیم اشغالگر قدس از میان رفت.

وی افزود: اسرائیلی که حماس را اصلا قبول نداشت امروز پای میز مذاکره برای آزادی اسرا خود می‌آید و به گفته خودشان تصمیم سختی را گرفتند. پس اسرائیل قدرتش از میان رفته است و محور مقاومت به زودی پیروز است.

در این مراسم که با اجرای مجید یراقبافان همراه بود از بسیجیان نمونه و برگزیدگان جشنواره مالک اشتر و منتخبین نمایشگاه اسوه تجلیل شد.

این مراسم با حضور جمعی از خادمیاران رضوی و چایخانه حضرت رضا(ع) برگزار شد.

انتهای پیام/