استقرار ۱۰۰ هزار سرباز اسرائیلی در مرزهای لبنان

احتمال جنگ اسرائیل با کشور دیگری در منطقه؟

وال‌استریت ژورنال ادعا می‌کند که ارتش اسرائیل حدود ۱۰۰ هزار نیروی جدید را در مرزهایش با لبنان مستقر کرده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری الگونیوز، ارتش اسرائیل در اقدامی بی‌سابقه که می‌تواند ثبات در خاورمیانه را متزلزل کند، ۱۰۰ هزار سرباز را در امتداد مرز خود با لبنان مستقر کرده است. این گزارش که توسط مقامات اسرائیلی تأیید شده و  وال‌استریت ژورنال به آن استناد کرده است، حاکی از نگرانی جدی اسرائیل برای امنیت و آمادگی احتمالی برای درگیری است که می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد.

تشدید تنش‌ها

استقرار جدید نیروها که منعکس‌کننده تنش‌های شدید در منطقه است، نشان‌دهنده افزایش قابل توجهی در تعداد نیروها در امتداد مرزهای لبنان است. این تحولات حاکی از احتمال تشدید تنش‌های بین اسرائیل و لبنان است. ادعا شده این حرکت نظامی تلاشی برای جلوگیری از گسترش بیشتر درگیری در غزه تلقی می‌شود که محور بحث در سفر اخیر آموس هوخشتاین، مشاور ارشد امنیت انرژی کاخ سفید از اسرائیل بود.

حزب‌الله اخیراً با استفاده از سلاح‌های پیشرفته و مخرب، حملات علیه پایگاه‌های نظامی اسرائیل را تشدید کرده که منجر به درگیری‌های مرگبار در طول مرز شده است. این درگیری‌ها مرگبارترین نبردها از زمان جنگ تمام عیار سال ۲۰۰۶ است که احتمال وقوع سناریوی مشابه را نشان می‌دهد. استقرار پهپادها و موشک‌های کالیبر سنگین‌تر توسط حزب الله اوضاع را بدتر می‌کند.

انتهای پیام/