اخطار به تهرانی ها

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد افزایش آلاینده‌های جوی به‌ویژه در نواحی جنوبی استان خبر داد و گفت: کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیرضرور خودداری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، حامد یزدی‌مهر عصر شنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد افزایش آلاینده‌های جوی در استان تهران خبر داد و ضمن اخطار، اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی از فردا یکشنبه ۲۱ آبان تا روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه شاهد این مخاطره در استان به‌ویژه نواحی جنوبی خواهیم بود.

یزدی‌مهر گفت: با صدور این هشدار ضمن ابلاغ به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران، اعلام آماده‌باش نیز صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به بیماران قلبی، ریوی و تنفسی و سالمندان و کودکان و افراد دارای بیمارهای زمینه‌ای این است که در مواقع آلودگی هوا از حضور در فضای باز خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه تنفس هوای آلوده برای ریه و قلب خطر بیشتری دارد، بیان کرد: این ذرات بسیار ریز، از دیواره ریه جذب خون می‌شوند، لذا توصیه می‌شود در زمان صدور هشدار، بیماران قلبی و ریوی تا جایی که می‌توانید در ساعات شلوغی و ترافیک بیرون از خانه نباشند و از ورزش و پیاده‌روی خودداری کنند و از باز گذاشتن درب و پنجره‌ها در منزل و یا محل کار بپرهیزند.

انتهای پیام/