استقلال با سبک همیشگی اش مساوی گرفت/ تصمیمات بحث‌برانگیز دو کمک داور

پس از برتری روحیه بخش چهار بر صفر برابر نساجی، استقلال امروز در سیرجان برای حفظ رتبه نخست جدول رده‌بندی تلاش می‌کند. فاصله آنها با سپاهان فقط یک امتیاز است و البته زردپوشان اصفهانی یک بازی کمتر انجام داده‌اند و برای اینکه تیم نکونام همچنان در کورس مدعیان باقی بماند، در پی پیروزی برابر میزبان خود است.

به گزارش الگونیوز، در یکی از مهم‌ترین دیدارهای هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر، استقلال در استادیوم شهید قاسم سلیمانی به مصاف گل گهر می‌رود. شاگردان نکونام که امروز با لباس سفید به زمین مسابقه می‌روند، به دنبال ادامه دادن روند پیروزی‌های خود هستند.

پس از برتری روحیه بخش چهار بر صفر برابر نساجی، استقلال امروز در سیرجان برای حفظ رتبه نخست جدول رده‌بندی تلاش می‌کند. فاصله آنها با سپاهان فقط یک امتیاز است و البته زردپوشان اصفهانی یک بازی کمتر انجام داده‌اند و برای اینکه تیم نکونام همچنان در کورس مدعیان باقی بماند، در پی پیروزی برابر میزبان خود است.

جواد نکونام برای این مسابقه سه تغییر را در ترکیب تیمش ایجاد کرده که طی آن، امید حامدی‌فر به جمع نفرات اصلی بازگشته و با نیمکت‌نشینی گوستاوو بلانکو و پیمان بابایی، استقلال از زوج مهرداد محمدی و آرمان رمضانی در خط حمله استفاده می‌کند.

در سمت مقابل نیز گل گهری قرار دارد که طی چهار هفته اخیر نتایج سینوسی کسب کرده است. شاگردان اوزونیدوس در این بازی‌ها صاحب یک پیروزی و دو تساوی شده و یک مرتبه نیز شکست خورده‌اند. آنها برای سر و سامان بخشیدن به وضعیت خود در جدول، به دنبال استفاده حداکثری از شرایط میزبانی هستند.


گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های گل‌گهر و استقلال را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

کرنومتر بازی از هفته چهاردهم – بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر | سه‌شنبه: 1402/10/03؛ ساعت: 15:00 
پاس گلورزشگاه: شهید قاسم سلیمانی سیرجان /  5 هزار تماشاگر 
سوت گروه داوری: پیام حیدری / کمک‌ها: فرهاد مروجی – محمد عطایی ؛ داور چهارم: محمدرضا تارخ / ناظر: سعید بطحایی


گل گهر ترکیب گل گهر:
محمدرضا اخباری| ابوالفضل رزاق‌پور| مسیح زاهدی| سامان فلاح| بهنام برزای| علیرضا علیزاده| احمدرضا زنده‌‎روح| حمید بوحمدان| علیرضا کوشکی (86- امیررضا اسلام طلب)| مهدی ممی زاده (74- اریک باگناما)| سعید سحرخیزان (74- میشل تی ورده)
سرمربی: ماریوس اوزونیدوس

1970623

استقلال ترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی| روزبه چشمی| سعادت حردانی| آرمین سهرابیان| کوین یامگا| ابوالفضل جلالی (76- جعفر سلمانی)| امید حامدی‌فر| مهدی مهدی پور (76- سعید مهری)| آرش رضاوند (86- زبیر نیک نفس)| آرمان رمضانی (86- گوستاوو بلانکو)| مهرداد محمدی (63- پیمان بابایی)
سرمربی: جواد نکونام

1970615

شرح گل:

گل گهر یک – استقلال صفر (دقیقه 20: مهران زاهدی): گل گهر در سمت راست صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال ابوالفضل رزاق‌پور به روی دروازه با ضربه سر مهران زاهدی به گل نخست بازی تبدیل شد. 

گل گهر یک – استقلال یک (دقیقه 45: کوین یامگا): یامگا از سمت راست وارد محوطه جریمه شد که ضربه او به بدن بازیکن گل گهر برخورد کرد و کمک داور مسابقه یک پنالتی به سود استقلال اعلام کرد. خود یامگا پشت توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت اخباری وارد دروازه کرد.


کارت زرد اخطار

گل گهر حمید بوحمدان (38)، علیرضا علیزاده (80)
استقلال صالح حردانی (45+4)، ابوالفضل جلالی (80)


کرنومتردقایق حساس: 

دقیقه 33: ارسال خطرناک زنده‌روح از سمت چپ را حسینی به زحمت و در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه 35: سعید سحرخیزان در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت این بازیکن با فاصله بسیار کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 39: شوت راه دور بوحمدان با فاصله از کنار تیرک عمودی راهی اوت شد.
دقیقه 57: یک ارسال توسط رزاق پور به روی دروازه با ضربه سر زنده روح همراه شد که حسینی به زیبایی این توپ را مهار کرد که البته کمک داور آفساید بازیکن گل گهر را اعلام کرد.
دقیقه 65: روی اشتباه علیزاده و توپ گیری فوق العاده پیمان بابایی در محوطه جریمه، او توپ را برای رمضانی ارسال کرد و این بازیکن نیز صاحب فرصت بسیار خوبی شد ولی ضربه بغل پای آرمان را محمدرضا اخباری به زیبایی راهی کرنر کرد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سر بابایی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 89: استقلال از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که پس از دفع ناقص مدافعان گل گهر، توپ به پیمان بابایی رسید ولی ضربه این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.


در حاشیه

برای احترام به روح ملیکا متولی، بازیکن تیم ملی بانوان که بامداد امروز در یک سانحه تصادف جان خود را از دست داد، اعضای 2 تیم و هواداران پیش از شروع بازی، یک دقیقه سکوت کردند.

هواداران سیرجانی با نصب بنری با مضمون «سیرجان دیار ماست، گل‌گهر افتخار ماست» به حمایت از شاگردان مارینوس اوزونیدیس پرداختند.

طرفداران سیرجانی همچنین مهران گلزاری، کاپیتان گل‌گهر را که به دلیل مصدومیت شدید، ادامه فصل را از دست داده تشویق کردند.

در دقیقه 38 حمید بوحمدان پس از خطای روی روزبه چشمی به داور اعتراض کرد و به همین دلیل با کارت زرد پیام حیدری، جریمه شد.

در دقیقه 42 پیام حیدری با نظر فرهاد مروجی اعتقاد داشت این ضربه کوین یامگا به دست ابوالفضل‌ رزاق‌پور برخورد کرده و برای استقلال پنالتی گرفت که این امر منجر به اعتراض شدید بازیکنان گل گهر و سرمربی این تیم به داور و کمک داور اول شد.

اعتراض‌های اوزونیدیس که معمولا مربی آرام و بدون حاشیه‌ای است سبب شد داور به او کارت زرد نشان بدهد.

آرمین سهرابیان مدافع استقلال که فصل گذشته در گل‌گهر سیرجان حضور داشت قبل از آغاز مسابقه با اعضای تیم سابقش خوش و بش کرد.

پس از پایان نیمه اول، بازیکنان و کادر فنی گل‌گهر در حال اعتراض به داور بودند که استقلالی‌ها در پاسخ به اعتراض آنها گفتند گل تیم میزبان آفساید بوده است و اگر تیمی معترض باشد استقلال است. این اتفاق باعث درگیری لفظی بین اعضای دو تیم شد.

در ادامه یکی از اعضای تیم گل‌گهر که مشخص نبود چه سمتی داشت اعتراض شدیدی کرد که بلافاصله او را به بیرون از زمین هدایت کردند.

اوزونیدیس سرمربی یونانی گل‌گهر در راهروی ورزشگاه با دیدن داور شروع به داد و بیداد کرد که سر و صدای او باعث تعجب استقلالی‌ها شده بود.