با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛

افتتاح بخش «بازار بین الملل» چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

افتتاحیه بخش «بازار بین الملل» چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر روز چهارشنبه ۱۸ بهمن با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و مجتبی امینی دبیر این دوره از جشنواره برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از افتتاح بخش بازار چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فجر در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ما پر رونق‌ترین دوره حوزه فرهنگ و هنر را تجربه کردیم.

امسال برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری ما با استقبال چشم‌گیر مردم شروع شد. جشنواره فیلم فجر هم از این موضوع مستثنی نبود و تعداد فیلم‌هایی که در جشنواره ثبت نام کردند، الحمدالله نوع و گونه فیلم‌ها تنوع خوبی داشت.

فیلم‌های ما باید منشا امید، آگاهی و حس غرور نسبت به داشته‌های این مرز و بوم باشد.

در روز اول دی ماه در محل تئاترشهر اعلام کردم که به زودی مجموعه بزرگ پردیس جشنواره‌های انقلاب اسلامی را در تهران احداث خواهیم کرد. الحمدالله با حمایت شخص آقای رئیس جمهور، دکتر مخبر، آقای دکتر منظور و همه همکاران ما در دولت دو روز پیش تفاهم نامه خرید زمین خوبی در خیابان حجاب در کنار پارک لاله امضا کردیم. این زمین بیش از هشت هزار متر مربع است. حدود ۱۱۷ هزار متر برای آن محل تراکم گرفتیم تا مجموعه‌ای بزرگ و کم نظیر داشته باشیم.

به یاری خدا در پنجاهمین سالگرد غرورآفرین انقلاب اسلامی این مجموعه را در اختیار جشنواره‌های فجر اسلامی قرار می‌دهیم.

سیاست اصولی ما این است که از فعالیت همه هنرمندان حمایت تنظیم‌گرایانه کنیم. از همه می‌خواهیم در چهارچوب قانون کار کنند اما جایی که پای حمایت مجموعه‌های مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گزاره‌هایی را تقویت می‌کنیم که به اقتدار ملی، گزاره ملی و گذشته پر افتخار و آینده پیش رودلریم.

انتهای پیام/