انگلیس و ایران دوئلی زیر باران/ آبرومند باختیم / برزیل ایران انگلیس امیدوار به صعود!

ملی‌پوشان نوجوان ایران سه روز پس از تاریخ‌سازی، کامبک شگفت‌انگیز و برد به یادماندنی مقابل برزیل در نخستین بازی جام جهانی، از ساعت 15:30 امروز سه‌شنبه در ورزشگاه بین‌المللی جاکارتا به مصاف انگلیس، دیگر مدعی قهرمانی رفتند و انگیزه زیادی برای خلق یک کار بزرگ دیگر داشتند که حتی نیمه اول را با گلزنی ابوالفضل زمانی در دقیقه 31 با برتری پشت سر گذاشتند ولی در نیمه دوم اسیر درخشش ستاره‌های سه شیرها شدند.

به گزارش الگونیوز ؛ملی‌پوشان نوجوان ایران علی‌رغم نمایش شایسته مقابل انگلیس در لحظه آخر شکست خوردند.

ایران 1- انگلیس 2: نفرین به لحظه آخر!

ملی‌پوشان نوجوان ایران سه روز پس از تاریخ‌سازی، کامبک شگفت‌انگیز و برد به یادماندنی مقابل برزیل در نخستین بازی جام جهانی، از ساعت 15:30 امروز سه‌شنبه در ورزشگاه بین‌المللی جاکارتا به مصاف انگلیس، دیگر مدعی قهرمانی رفتند و انگیزه زیادی برای خلق یک کار بزرگ دیگر داشتند که حتی نیمه اول را با گلزنی ابوالفضل زمانی در دقیقه 31 با برتری پشت سر گذاشتند ولی در نیمه دوم اسیر درخشش ستاره‌های سه شیرها شدند.

فوتبالیست‌های آینده‌دار ایران که سعی داشتند بازهم چشم دنبال کنندگان فوتبال در جهان را به سمت خود بیاورند و به رویاپردازی‌شان در جام جهانی 2023 ادامه بدهند، تا دقیقه 63 مقاومت عالی و دفاع منطقی مقابل حملات انگلیس داشتند، اما با یک شوت فنی از راسل‌دنی تعویضی گل تساوی را دریافت کردند و در دقیقه 90 هم برای دومین بار اسیر موقعیت‌های پرشمار حریف شدند و روی یک غافلگیری و رها شدن توپ از دست شکوری و ضربه استثنایی جوئل اندالا گل دوم را دریافت کردند و شکست خوردند.

ملی پوشان نوجوان ایران با این شکست مثل برزیل در پایان دومین مسابقه حالا 3 امتیاز دارند و همچنان شانس صعود مستقیم از مرحله گروهی را خواهند داشت و می‌توانند با برتری مقابل نیوکالدونیا به این مهم برسند ولی انگلیس با توجه به 6 امتیازی شدن، صعودش از گروه مرگ را تقریبا قطعی کرده است.


مسابقه دوم مرحله گروهی جام جهانی نوجوانان- اندونزی- گروه C
سه‌شنبه: 1402/08/23 ؛ ساعت 15:30 – استادیوم: بین‌المللی جاکارتا
داور: گوستاوو تجرا (اروگوئه)/ کمک‌ها: کارلوس باریرو و آندرس نیئواس؛ داور چهارم: یودی نورچایا (اندونزی)/ داور و کمک داور VAR : جان پردومو (کلمبیا) و رودریگو کارواخال (شیلی).


ایرانتیم نوجوانان ایران
آرشا شکوری، حسام نفری، عرفان درویش‌عالی، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی، ابوالفضل زمانی (73- علیرضا همایی‌فرد)، امیرمحمد رزاق‌نیا (88- ضرغام سعداوی)، یعقوب براجعه، ماهان صادقی (57- کسری طاهری)، ابوالفضل موردی (73- محمد عسگری)، اسماعیل قلی‌زاده (88- رضا غندی‌پور)
سرمربی: حسین عبدی

1954164

انگلیستیم نوجوانان انگلیس
تامی ستفورد، جو جانسن (76- یایدن مقوما)، لاکیله ساموئل، جاش آچمپونگ، ایشه ساموئلز اسمیت، کریستوفر ریگ (59- ریس‌الکساندر راسل‌دنی)، مایکل گلدینگ، مایلز لوئیس‌اسکلی (76- ساموئل آمو آمیاو)، جوئل اندالا، اتان انوانری (59- جاستین اوبواوودو)، متیو وارهرست
سرمربی: رایان گری

1954165

اخطار:

انگلیسانگلیس: کارت زردجو جانسن (64)


شرح گل:

ایران یک – انگلیس صفر (دقیقه 31: ابوالفضل زمانی): ارسال نیما اندرز از روی کرنر سمت چپ زمین با عبور از روی سر مهاجمان به پای کریس ریگ برخورد کرد و مقابل پای ابوالفضل زمانی افتاد که تکل و ضربه نهایی این بازیکن در محوطه 6 قدم به تور دروازه انگلیس چسبید.

1954178

ایران یک – انگلیس یک (دقیقه 63: ریس‌الکساندر راسل‌دنی): انگلیس که سراپا حمله شده بود، روی نفوذ راسل‌دنی، بازیکن تعویضی خود صاحب موقعیت شد که او چهار دقیقه پس از ورود به زمین پس از یک- دو با متیو وارهرست و شوت فنی پای چپ زمینی از قوس محوطه جریمه، توپ را به دور از دستان آرشا شکوری فرستاد و گل تساوی تیمش را زد.

1954177

ایران 1 – انگلیس 2 (دقیقه 90: جوئل اندالا): ستاره خط حمله انگلیس که بارها دروازه ایران را تهدید کرده بود، بالاخره کارش را انجام داد و پس از عبور از سد درویش‌عالی در موقعیت تک به تک قرار گرفت که آرشا شکوری با خروج از دروازه توپ را دراختیار گرفت، اما توپ از دست او رها شد و به پای این گلر خورد تا دوباره مقابل پای جوئل اندالا بیفتد و این بازیکن مزد تلاش در این بازی را با یک ضربه فنی تماشایی بگیرد و گلزنی کند.

1954176

کرنومتردقایق حساس:

دقیقه 3: نزدیک بود روی پاس اشتباه شکوری انگلیس به گل برسد که مدافعان به موقع توپ را دفع کردند.
دقیقه 5: ارسال توپ از جناح راست زمین به محوطه جریمه ایران و ضربه سر وارهرست ثمری نداشت و به بیرون رفت.
دقیقه 8: ارسال زیبای ماهان صادقی از سمت چپ زمین را اسماعیل قلی زاده قصد داشت با ضربه سر از بالای سر تامی ستفورد عبور دهد و تبدیل به گل کند که گلر انگلیس توپ را روی خط گرفت.
دقیقه 18: حرکت سریع انگلیس از سمت چپ محوطه جریمه و یک پاس در عرض تبدیل به موقعیت جدی برای آن‌ها شد که دفع توپ ناقص ذلخیایی توپ را به اتان انوانری رساند، اما ضربه این بازیکن را آرشا شکوری با واکنش سریع و دیدنی دفع کرد.
دقیقه 22: ارسال ذلیخایی از جناح چپ و ضربه سر موردی را تامی ستفورد در اختیار گرفت.
دقیقه 22: نفوذ سریع آچمپونگ از سمت راست و ارسال زمینی این بازیکن نزدیک بود انگلیس را به گل اول برساند که توپ عرض زمین را طی کرد و دفع شد.
دقیقه 22″ شوت راه دور آچمپونگ دقت لازم را نداشت و با فاصله زیاد از بالای دروازه ایران رد شد.
دقیقه 28: وارهرست در پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد که شوت زمینی او با اختلاف کم از کنار تیرک دروازه رد شد.
دقیقه 29: ضربه کریس ریگ به چارچوب دروازه ایران را آرشا شکوری جمع کرد.
دقیقه 32: توپ ارسالی خطرناک از سمت راست زمین را درویش‌عالی با ضربه سر فوق‌العاده دفع کرد و در ادامه آرشا شکوری توپ را در اختیار گرفت تا حمله جدی انگلیس بی‌ثمر بماند.
دقیقه 40: ارسال نیما اندرز از سمت راست زمین و ارسال تند و تیز او را گلر انگلیس در دست گرفت.
دقیقه 40: اسماعیل قلی‌زاده قصد داشت از میانه زمین با شوت ناگهانی دروازه انگلیس را باز کند که تامی ستفورد غافلگیر نشد و توپ را جمع کرد.
دقیقه 41: شوت فنی جوئل اندالا از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به مدافع ایران روی تور دروازه فرود آمد و تبدیل به کرنر شد.
دقیقه 45: سرتوپ و شوت زمینی گلدینگ را شکوری درازکش دراختیار گرفت.
دقیقه 2+45: اسماعیل قلی‌زاده با فرار سریع از بین دو مدافع انگلیس، پاس در عمق ماهان صادقی را گرفت و با تعلل دو بازیکن حریف تا پشت محوطه جریمه پیش‌روی کرد که شوت او پس از برخورد به پای ساموئل به شکل خطرناکی از کنار دروازه رد شد، اما داور در تصمیمی عجیب در این صحنه کرنر اعلام نکرد.

1954153

دقیقه 69: ضربه ایستگاهی نیما اندرز از سمت راست میانه زمین به قصد باز کردن دروازه انگلیس به بیرون رفت.

دقیقه 74: آرشا شکوری واکنش به موقع مقابل شوت زمینی اندالا داشت و توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 75: فرار سریع اندالا از سمت چپ محوطه جریمه ایران، سرتوپ و شوت زمینی او با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی رد شد.

دقیقه 81: آمو آمیاو نزدیک بود پنج دقیقه پس از ورود به زمین گلزنی کند که شوت پای چپ او به تور کنار دروازه ایران برخورد کرد.

دقیقه 82: آرشا شکوری با شیرجه به سمت راست دروازه شوت مهاجم انگلیس را دفع کرد.

دقیقه 84: پاس تامی ستفورد و تعلل مقوما کاری کرد تا قلی زاده از راه برسد و توپ ربایی کند که شوت محکم این بازیکن را گلر انگلیس با واکنش عالی دفع کرد.

1954169

در حاشیه:

بولت زیر مجموعهنفرات اصلی تیم نوجوانان ایران در مسابقه امروز نسبت به دیدار قبل برابر برزیل هیچ تغییری نداشته است.
بولت زیر مجموعهانگلیس با 5 جابه‌جایی در ترکیب 11 نفره خود نسبت به دیدار برابر نیوکالدونیا، امروز مقابل ایران حاضر شده است.
بولت زیر مجموعهدر جمع نفرات اصلی انگلیس سه بازیکن از منچستر سیتی، سه بازیکن از چلسی، دو بازیکن از آرسنال و یک بازیکن از تیم‌های آژاکس، لوتون و ساندرلند دیده می‌شوند!
بولت زیر مجموعهبارش شدید باران از لحظه شروع مسابقه کار را برای هر دو تیم سخت کرده است.
بولت زیر مجموعهبرگزاری مسابقات پیاپی در ورزشگاه بین المللی جاکارتا و بارش باران موجب شده تا کیفیت چمن پایین بیاید.
بولت زیر مجموعهنیما اندرز در دقیقه 62 بخاطر مصدومیت روی زمین افتاد و همین مسئله بازی را با وقفه یک دقیقه ای همراه کرد.
بولت زیر مجموعهآرشا شکوری در زمان وقفه بازی در دقیقه 62 دستکش‌های خود را با گلر دوم تیم نوجوانان ایران عوض کرد که دو دقیقه بعد هم گل اول را خورد!
بولت زیر مجموعهاستقبال خوبی از این مسابقه به عمل آمده و هر دو تیم تماشاگران خاص خود را دارند.
بولت زیر مجموعهسرمربیان دو تیم قبل از شروع مسابقه برخورد گرمی باهم داشتند.

1954166

بولت زیر مجموعهبارش شدید باران موجب شده تا چمن کیفیت مطلوبی نداشته باشد و بارها توپ در نیمه دوم روی زمین گیر کند و به مقصد نرسد.