اهدای جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره هند به بازیگر «زندگی و زندگی»

علی اینانلو/ گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ هدا مقدم‌منش برای بازی در فیلم سینمایی «زندگی و زندگی» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره هند را دریافت کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز، هدا مقدم‌منش برای بازی در فیلم سینمایی «زندگی و زندگی» به کارگردانی علی قوی‌تن جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره هند را از آن خود کرد.

این فیلم پیش از این در فستیوال‌هایی چون بوسان، کازابلانکا، اسپانیا، اکو سئول، داکا، ایتالیا و بیش از ۱۰ کشور دنیا به نمایش در آمده و چهار جایزه دریافت کرده است.

هدا مقدم‌منش پس از پنج سال فعالیت روی صحنه تئاتر با بازی در فیلم سینمایی «آرزوی زیبا» به کارگردانی علی قوی‌تن وارد سینمای حرفه‌ای شد.

علی قوی‌تن در مورد اکران «زندگی و زندگی» گفت: احتمالا در سه ماه آخر سال فیلم را در داخل کشور هم اکران می‌کنیم، اما واقعیت این است که حدود ۱۰ سالی می‌شود که من فیلم‌هایم را به امید اکران در داخل نمی‌سازم چون سینما در کشور ما آنچنان دچار بحران و بی‌نظمی شده که آدم آرزو می‌کند ای کاش همان نظم و نمایش سال‌های دهه شصت و هفتاد را داشته باشیم. وقتی اختیار فضای فرهنگی کشور در اختیار کسانی قرار دارد که می‌خواهند فرهنگ، منبع درآمد و تجارت باشد نتیجه نیز همین می‌شود که می‌بینیم.

وی در ادامه افزود: من به عنوان یک فیلمساز هیچوقت مخالف تنوع در ژانر و کم محتوا یا پر محتوا بودن فیلم‌ها نیستم، اما معتقدم باید همه نوع فیلم در سینماها بطور متعادل و منطقی به نمایش درآید و سینمادار فرصت را از تماشاگران فیلم‌های خاص و با محتوا نگیرد. ضمن این‌که فیلم‌های من در تمام کشورهای دنیا دیده می‌شود و نگران نمایش آن‌ها نیستم.

قوی‌تن که تاکنون هشت جایزه بین‌المللی از کشورهای خارجی و دو سیمرغ بلورین دریافت کرده در پایان اظهار داشت: جوایز خارجی بخصوص در جشنواره‌های غیر سیاسی بدون هیچ‌گونه جهت‌گیری و بر اساس شایسته بودن فیلم از فیلم‌های دیگر اهدا می‌شود و فیلمساز به توانایی‌های خود بیشتر پی می‌برد.

انتهای پیام/