«اکران شبانه» سینماها در نوروز و رمضان

رئیس سازمان سینمایی از اجرای طرح ویژه اکران فوق‌العاده سینماها در تعطیلات نوروز که مقارن با ماه مبارک رمضان است، خبر داد.

به گزارش الگونیوز محمد خزاعی، گفت: به منظور ایجاد امکان استفاده بهتر هموطنان عزیز از سینما، طرح ویژه اکران شبانه در تعطیلات نوروز به‌ویژه به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان به استثنای شب‌های احیا اجرایی می‌شود.

وی افزود: در تلاش هستیم تا ظرفیت مخاطب‌پذیری سینماها بعد از افطار را اجرا کنیم‌، به همین منظور در نظر داریم بازه زمانی اکران سینماها را در این مقطع افزایش دهیم.

رئیس سازمان سینمایی، ادامه داد: پیشنهادها و نظرات مختلفی از سوی شورای صنفی، انجمن سینماداران و همکاران بنده در ارزشیابی و نظارت بر نمایش مورد بررسی قرار گرفته و سرانجام برنامه‌ریزی نهایی برای اجرایی شدن این طرح صورت گرفت.

وی تاکید کرد: مقرر شد طرح اکران شبانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان در تمام سالن‌های سینمایی اجرایی شود لذا در این طرح، پردیس‌ها و سینماها مجازند به فراخور منطقه جغرافیایی با هماهنگی مسئولان مربوطه، سانس‌های نمایشی خود را افزایش دهند.

به گفته خزاعی، این طرح در سطح تهران و شهرستان‌ها قابلیت اجرایی دارد، اما همه چیز منوط به هماهنگی‌های لازم و میزان استقبال مخاطبان است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان سینمایی وی یادآور شد: تجربه اجرای این طرح را با تفاوت‌هایی در برخی سال‌ها در گذشته شاهد بوده‌ایم. شهرهای اصفهان، شیراز و مشهد از جمله شهرهای بوده‌اند که بیشترین آمار استقبال را از این طرح داشته‌اند.

رئیس سازمان سینمایی در پایان، گفت: یکی از مهمترین موارد موفقیت این طرح، تبلیغ و همکاری سازمان صداوسیما به منظور آگاه‌سازی مردم است که امیدوارم تعامل خوبی میان صداوسیما و سازمان سینمایی‌ برای موفقیت طرح اکران شبانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان ایجاد شود.

انتهای پیام