ایران – ترکمنستان/عشق آباد مسیر جام جهانی

تیم ملی فوتبال کشورمان در چهارمین دیدار خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶، در پی کسب نخستین پیروزی در خانه ترکمنستان است.

به گزارش الگونیوز ؛ ایران و ترکمنستان تا به امروز 9 بار مقابل هم بازی کردند و از این تعداد بازی، چهار برد سهم ایران بوده و ترکمنستان هم دو پیروزی به دست آورده است، سه دیدار آنها هم با نتیجه تساوی خاتمه یافته است. در بازی رفت دو تیم که در دوم فروردین ماه امسال در ورزشگاه آزادی برگزار شد، ایران با پنج گل حریفش را شکست داد و این نخستین بازی بین دو تیم بود که «تیم ملی» توانست مقابل ترکمنستان کلین‌شیت کند. ملی‌پوشان کشورمان تا به حال سه بار با ترکمنستان در خاک این کشور بازی کرده‌اند که در این بین پیروزی نداشته‌اند و در بازی‌های گذشته دو تساوی و یک شکست را تجربه کرده‌اند. بازی امشب فرصت خوبی است تا ملی‌پوشان کشورمان بتوانند نخستین بُرد خود مقابل ترکمنستان را در زمین این تیم به دست بیاورند.

با توجه به شرایط ایران در جدول و کار نه چندان سختی که تیم ملی کشورمان برای صعود به مرحله بعد دارد، کادر فنی تیم ملی این فرصت را خواهد داشت تا همانند بازی رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی، از جوانان بیشتری در ترکیب استفاده کند. محمدامین حزباوی و محمدرضا آزادی، دو بازیکن تازه‌وارد به ترکیب تیم ملی بودند که مقابل ترکمنستان به بازی گرفته شدند و این امکان وجود دارد که باز هم شاهد حضور جوانانی در ترکیب تیم ملی باشیم.

تیم ملی با 25 بازیکن به ترکمنستان سفر کرده است و مهدی لیموچی و آرشا شکوری به دلیل عدم صدور روادید نتوانستند همراه تیم باشند. در کنار این دو بازیکن، مهدی ترابی و علیرضا جهانبخش به دلیل سرماخوردگی و مصدومیت قادر به بازی نیستند و سردار آزمون هم علی‌رغم همراهی تیم، به دلیل مصدومیت نمی‌تواند به میدان بروند.

انتهای پیام/