«ایرو» و «ممیرو» در فیلم‌نت عرضه می‌شود

دو فیلم سینمایی از هادی محقق در بخش «سینمای دیگر» فیلم‌نت عرضه می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ فیلم های سینمایی «ممیرو» و «ایرو» به کارگردانی هادی محقق که از آثار موفق در کارنامه وی است از ساعت 18 چهارشنبه 3 آبان در بخش «سینمای دیگر» فیلم‌نت عرضه می شود.

این بخش ویژه آثار مستند، کوتاه و سینمای هنری و تجربی راه‌اندازی شده و تاکنون بیش از 50 عنوان در آن عرضه شده است.

هادی محقق از فیلمسازانی است که سینمای هنری ایران را نمایندگی می کند و با «ممیرو» و «ایرو» افتخاراتی را در جهان کسب کرده و فیلم بعدی او به نام «درب» بعد از حضور موفق در جشنواره های جهان هم اکنون در سینماهای فرانسه روی پرده است.

در خلاصه داستان «ممیرو» آمده است: داستان تنهایی‌ ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.

برخی از عوامل فیلم «ممیرو» عبارتند از نويسنده و كارگردان: هادي محقق، مدير فيلمبرداري : روزبه رايگا، تدوين: مجيد برزگر، صدابردار: علي عدالت دوست، طراح صحنه: حسين قزلباش، طراح گريم: پدرام زرگر، طراح پوستر: مجيد برزگر. طاها ذاكر، عكاس: سعيده شريعتي، تهيه كننده: رضا محقق. مجيد برزگر.

یدالله شادمانی در نقش ایاز، میثم فرهموند در نقش ابراهیم، فاطمه بهادر در نقش نرگس، پریسا واصلی، مهیار آب‌روان، طلوع جهانبازی و منوچهر اشکویی بازیگران این فیلم هستند.

همچنین در خلاصه داستان «ایرو» آمده است: پیرمردی که به تنهایی زندگی می‌کند و در انتظار قصاص فرزند خود می‌باشد به او اطلاع می‌دهند که در زندان سکته کرده است. برای تحویل جنازه راهی شهر شده و با اتفاقاتی مواجه می شود.

برخی از عوامل فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، بر اساس طرحی از هادی محقق و وحید حاجیلویی، تهیه‌کننده: رضا محقق، مدیر فیلمبرداری: علی شاهیده، منشی صحنه: ماندانا قاسمی، طراح صحنه و لباس: حسین قزلباش، طراح چهره‌پردازی: پدرام زرگر، صدابردار: علیرضا کریم‌نژاد، عکاس: حسام خلوصی، طراح پوستر: فرود عباسی، مدیر تولید: هادی دیباجی.

بازیگران: حمدالله عزیزی، محمدمهدی آذرخش، حسین قزلباش، مهیار ابروان، زین‌العابدین پناهنده.

انتهای پیام/