با این غذا آلزایمر را فراموش کنید

متخصص طب سالمندی گفت:‌غذاها و مواد غذایی سرشار از ویتامین E مثل گل کلم، کلم بروکلی، موز، عدس، لبنیات کم‌چرب، گوشت سفید و آجیل‌ها در پیشگیری از آلزایمر بسیار کمک‌کننده هستند.

به گزارش گروه دانستنی ها و سلامت خبرگزاری الگونیوز، آلزایمر وقتی اتفاق می‌افتد که سلول مغزی ما آسیب ببیند و ما دچار مرگ سلول مغزی شویم.

متخصصان با اشاره به راهکارهایی برای پیشگیری ابتلا به آلزایمر، بر این باورند: یکی از این راهکارها داشتن قلب سالم است؛ به‌ طوری‌که هرچه قلب سالم‌تری داشته باشیم، خون رسانی به مغز بهتر صورت می‌گیرد و امکان مرگ سلول مغزی کمتر است.

سلول مغزی مانند سلول عضلانی است. وقتی بازوی ما می‌شکند و بعد از یک ماه از گچ آن را باز می‌کنیم،‌مشاهده می‌کنیم بخشی از عضله ما تحلیل رفته؛ در نتیجه سلول مغزی نیز همین طور است؛ به‌ طوری‌که هرچه بیشتر از آن استفاده کنیم و یک مهارت جدیدی یاد گیریم، به سلول مغزی کمک کرده‌ایم.

مطالعه خوب است اما نه اینکه روخوانی کنیم. روخوانی خیلی تأثیر ندارد، بلکه سلول مغزی باید فعال شود.

فعالیت‌های ورزشی نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به آلزایمر دارد؛ به‌ طوری‌که دیده شده افرادی که ورزشکار هستند امکان ابتلای آنها به آلزایمر خیلی کمتر است.

رژیم حاوی این مواد، میوه‌ها و به خصوص ویتامین ای، ب۱۲ و اسید فولیک می‌تواند کمک‌کننده بسیار خوبی برای پیشگیری از آلزایمر شود.

غذاها و مواد غذایی سرشار از ویتامین ای مثل گل کلم، کلم بروکلی، موز، عدس، لبنیات کم‌چرب، گوشت سفید و آجیل‌ها بسیار کمک‌کننده هستند، ضمن اینکه اخیرا به تأثیر زیاد زنجبیل نیز اشاره شده است.

هرچه غذاهای فرآوری شده مانند سوسیس و مثل سس مصرف کنیم امکان ابتلا به آلزایمر بیشتر است؛ ضمن اینکه نکته‌ای اخیرا به آن اشاره شده تعاملات اجتماعی است؛ به‌ طوری‌که دیده شده افرادی که در طول زندگی تنها بوده و دچار اضطراف و افسردگی بوده‌اند، شانس بیشتری برای ابتلا به آلزایمر دارند.

انتهای پیام/