بررسی برنامه سازی با هدف آرامش و آموزش شهروندان/ در دیدار رئیس پلیس تهران و مدیران شبکه پنج

عصر روز گذشته در جلسه ی مشترک مدیر شبکه پنج سیما با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، به ضرورت تولید برنامه های مشترک با هدف ایجاد آرامش، امنیت اجتماعی و آموزش شهروندان در حوزه های مختلف برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما ضمن قدردانی و خدا قوت به مجموعه فراجا و به ویژه فاتب برای ایجاد امنیت هموطنان و شهروندان از تولید مستند اختاپوس قدردانی کرد و افزود: تولید مستند افشاگرانه اختاپوس یکی از اقدامات ارزشمند فراجا برای نشان دادن عمق برنامه ریزی دشمن و اهداف آنها بود.

مدیر شبکه تهران به ساخت برنامه های گوناگون به منظور افزایش اثرگذاری تلاشهای پلیس تاکید کرد و گفت: بازنگری در برخی قوانین نیاز به همراهی و تعامل با دستگاه های مختلف است. لذا ما به عنوان رسانه آمادگی پیگیری و مطالبه را داریم.

اشناب بهره بردن از ظرفیت های موجود در فراجا و فاتب را برای تولید برنامه های جدید و متنوع تلویزیونی در ساختارهای جذاب مانند مستند-مسابقه ضروری دانست.

مدیر شبکه تهران همچنین به آموزش های شهروندی و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و مهارت های زندگی اشاره و تاکید کرد: بسیاری از آموزش ها می بایست در سنین کودکی و در قاب خانواناده صورت گیرد تا طی سال های آینده شاهد ارتقاء همراهی شهروندان در اجرای قانون باشیم.

مدیر شبکه پنج همچنین به پیش رو بودن هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت این شبکه آمادگی کامل برای پوشش برنامه های فراجا را دارد.

در ادامه جلسه سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و اعیاد ربیع و تقدیر و تشکر از شبکه پنج سیما برای همکاری های بی شائبه با فاتب به حضور پلیس در رسانه تاکید کرد و افزود: پلیس باید برای حضورش در رسانه اهدافی را مشخص و تعریف نماید.

وی به اهداف فاتب برای حضور در رسانه نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه اطلاع رسانی و سایر برنامه های مختلف، هدف اصلی ما آموزش به شهروندان و حقوق شهروندی است. آموزش شیوه و شگردهای مختلف مجرمین و آگاه سازی شهروندان از این شیوه ها یکی از اهداف ماست.

سردار محمدیان با اشاره به نقش مردم در نظم و امنیت اجتماعی گفت: باید برای شهروندان نقش های اجتماعی تعریف نمائیم، زیرا پلیس به عنوان یک نهاد اجتماعی بدون مشارکت و همراهی مردم نمی تواند به سطح عالی ماموریتهایش دست یابد.

محمدیان ایجاد آرامش و امنیت در جامعه را از وظایف ذاتی و اهداف پلیس برشمرد و تاکید کرد: در طول روز بیش از 120 نفر از همکاران فراجا در سامانه فوریت های پلیسی 110 بیش از 37 هزار تماس دریافت می کنند و از این تعداد بیش از 17 هزار تماس مردمی تبدیل به عملیات پلیس می شود.

وی افزود: مرکز 110 با قابلیت دریافت اخبار و گزارش های مردمی یکی از ظرفیت های قابل توجه پلیس برای ساخت مستند و گزارش های زنده و ویژه است. با برنامه ریزی مناسب و تعامل دو جانبه و نیز آموزش های مورد نیاز ، از این فرصت غافل نشویم و به سمت تولید محتوای مستند گونه و جذاب حرکت کنیم.

در ادامه جلسه تعدادی از مدیران شبکه و مسئولین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به بیان نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف برنامه سازی پرداختند و همچنین چگونگی تولید محتوا، برنامه های مشترک و ضرورت‌های برنامه ‌سازی در حوزه های مختلف شهری، اجتماعی و … را تشریح کردند.

این جلسه با حضور مهدی کریمی زارچی قائم مقام شبکه و مدیر گروه تهران شهروندی، دکتر علی مهرگان، مدیر گروه خانواده و کودک، مرتضی جاسبی، مدیر گروه اجتماعی، مصطفی جعفریحیی، مدیر روابط عمومی، سرهنگ علی همه خانی، معاون اجتماعی، سرهنگ شادی، رئیس اداره مشاوره و مددکاری و سرهنگ براتی رئیس اداره افکار عمومی و مجتبی احمدی تهیه کننده برنامه های شهر امن و تهران بیست برگزار شد.

انتهای پیام/