به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) «تو کوچه‌مون عروسیه»

به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب کبری(س)، برنامه «تو کوچه‌مون عروسیه» شنبه 27 آبان روانه آنتن شبکه دو می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛  این برنامه یک مستند نمایشی است که به نمایش آداب و رسوم مراسم ازدواج در شهرهای کشورمان و آئین‌هایی که به دست فراموشی سپرده شده‌اند، می‌پردازد و بر اساس تنوع آئین مراسم ازدواج در هریک از شهرهای کشورمان، سعی می‌شود علاوه بر پرداختن به آنها در پاسداشت آئین شهرهای کشورمان گامی اثرگذار بردارد.

در دومین قسمت این برنامه که به مناسبت میلاد بانوی صبر و استقامت روانه آنتن می‌شود، آیین و رسوم مراسم ازدواج در شهر بوشهر به نمایش گذاشته می‌شود. عروس این قسمت از برنامه، از شهر بوشهر و داماد از شهر تهران است. همچنین با بزرگترهای فامیل هر دو خانواده درخصوص آداب و رسوم شهرشان و خاطراتی که در این زمینه دارند، صحبت خواهد شد.

عواملی که با این برنامه همکاری دارند عبارتند از: محمد سیحونی (تدوین، صداگذاری و اتالوناژ)، سیاوش مزروعی (تصویربردار)، عرفان سپهری (صدابردار)، پیمان گلاب (تصویربردار هوایی)، اصغر کریمی، امید یارمحمدی (مدیران تولید)، محمد سیحونی (آهنگساز کلیه قطعات فارسی و ساخت تیتراژ)، بهزاد عبدالهی (تنظیم کننده قطعات)، شایان جعفرنژاد (شاعر قطعه‌ها)، محسن ملک پور (خواننده تیتراژ)، فروز میرغفار مغفرتی (چهره‌پردازی).

نخستین قسمت این برنامه، دوشنبه دهم مهر به مناسبت سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با پرداختن به آداب و رسوم شهر لاهیجان روانه آنتن شده بود و امشب دومین قسمت این برنامه به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) پخش خواهد شد.

برنامه «تو کوچه‌مون عروسیه» کاری از گروه خانواده شبکه دو به تهیه‌کنندگی علی اکبر کریمی و نویسندگی و کارگردانی رضا داستانی است که شنبه 27 آبان ساعت 19 از این شبکه پخش خواهد شد.

انتهای پیام/