به وقت «باغ هنر» در رادیو ایران

قطعه «وقتشه» اثری از «امین بانی و محمدرضا علیمردانی» سه شنبه ۵ دی، در برنامه «باغ هنر» نقد فنی و محتوایی می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ برنامه «باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه پخش می‌شود و سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

عبدالله علایی تهیه کننده این هفته «باغ هنر» بیان کرد: سه شنبه ۵ دی قطعه «وقتشه» اثری از «امین بانی و محمدرضا علیمردانی» به آهگنسازی امیر توسلی، ترانه سرایی حسین قاضی و تنظیم کنندگی عابد بسطامی نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «امین بانی» با خواندن در سریال «شهرزاد» چهره شد و به مرور انتشار آثارش مورد توجه مخاطبان ایرانی قرار گرفت و با خواندن تیتراژ فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» بار دیگر به روزهای خوب خود بازگشت و باعث شد صدایش در سینمای ایران شنیده شود.

«محمدرضا علیمردانی» نیز صداپیشه ای نامدار در ایران است که انیمیشن هایی چون «دیرین دیرین» با صدای او شهرت دارند و تاثیرگذاری های فراوانی را با این انیمیشن ها در اتفاقات مختلف اجتماعی باعث شده است. حضور او در عرصه موسیقی و خوانندگی، تجربه ایست که او چند سالی ست درگیر آن شده است.

این تهیه کننده رادیویی افزود: قطعه «وقتشه» اثری احساسی و شنیدنی است. تقابل صدای بم «علیمردانی» و صدای ظریف و لحن عاشقانه «امین بانی» از جمله مواردی ست که این اثر را شنیدنی کرده است.

علایی ادامه داد: در برنامه روز سه شنبه با حضور محمدرضا لطفی معلم آواز و آهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، وحید طاهری تركیب و نهایی ساز و مهدی اعتباری استاد آواز ایرانی قطعه «وقتشه» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت ۱۶:۰۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

انتهای پیام/