در بزرگراه آزادگان اتفاق افتاد

بیست سالی که با سرعت تمام شد

برخورد شدید سواری پراید با گاردریل ها حادثه آفرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
شدت حادثه به حدی بود که راننده پراید در دم فوت کرد.
سرهنگ ” رابعه جوانبخت” در خصوص این خبر اظهار داشت:
در ساعت 02:16 شب گذشته در محدوده بزرگراه آزادگان شمال به جنوب زیر پل فهمیده یک دستگاه سواری پراید که در این مسیر در حال تردد بوده ابتدا منحرف شده و با پهلوی چپ با گاردریل های سمت لاین سرعت بزرگراه برخورد و مجددا پس از چرخش با گاردریل های لاین یک تصادف می نماید .
وی افزود : در اثر این چرخش ها و برخوردها راننده این سواری که کمربند خود را هم نبسته بوده از خودرو به بیرون پرتاب می شود و بعد از پرت شدن راننده از خودرو به بیرون ، سواری پراید مجددا چرخیده و اینبار در مسیر غرب به شرق در لاین دوم بزرگراه آزادگان متوقف و در وضعیت نهایی قرار می گیرد .
سرهنگ جوانبخت بیان داشت : در پرتابی که راننده از خودرو به بیرون داشته ، سر وی با جداول مسیر برخورد و متاسفانه این جوان 20 ساله در دم فوت می نماید و دو نفر سرنشین آن نیز که سن آنها بین 20 تا 23 سال بوده یکی دچار شکستگی دست و دیگری دچار شکستگی پا می شوند که توسط تیم اورژانس به بیمارستان منتقل شدند .
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تجاوز از سرعت مقرره نیز مزید علت این حادثه بوده گفت: شرایط روحی راننده در حالت ایده آل نبوده و سرعت بالای این راننده باعث شده سواری پراید به سمت گاردریل ها رفته و راننده که دیگر قادر به کنترل وسیله نقلیه نبوده با آنها برخورد می نماید .
سرهنگ جوانبخت گفت: بلافاصله پس از دریافت این خبر تیم کارشناسی پلیس راهور پایتخت، در محل حادثه حاضر شدند و با ایمن سازی محدوده تصادف برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار به بررسی علل و عوامل این تصادف پرداخته و با استفاده از جرثقیل راهور در محل حادثه ، خودرو از موقعیت خارج گردید .
وی از خانواده ها خواست که کنترل و نظارت بیشتری بر عملکرد فرزندان خود داشته باشند و سوییچ خودرو را بدون اخذ مهارت های لازم در رانندگی در اختیار انان قرار ندهند . ساعت 2 بامداد یقینا این افراد کار خاصی در بزرگراه نداشته و قرار نیست که در این شرایط و خلوتی معابر اقدام به لایی کشی و سرعت و سبقت در بزرگراه نمایند .
وی گفت : رانندگان جوان این نکته را مد نظر داشته باشند که وقتی دو عامل سرعت و سبقت و حواس پرتی با یکدیگر ترکیب می شوند خروجی آن جزء تصادف فوتی نخواهد بود .
سرهنگ جوانبخت به رانندگان توصیه کرد: رانندگان در همه حال با هوشیاری کامل رانندگی کرده و از سرعت و سبقت در معابر جدا خودداری نمایند تا شاهد اینگونه حوادث در شهر تهران نباشیم.
انتهای پیام/