بیش از ۵۰ دوربین تلویزیونی مراسم روز قدس را پوشش می دهند

با توجه به اهمیت و حساسیت تحولات فلسطین، معاونت سیما تدارک ویژه‌ای را برای روز قدس امسال در نظر گرفته است.
به گزارش الگونیوز معاونت سیما با همت مرکز تولید و فنی سیما و همکاری شبکه های سراسری، حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس را با بیش از ۵۰ دوربین تلویزیونی و اختصاص ۷ واحد سیار، ۵ واحد خودرو  SNG و ۵ اویوست پوشش می دهد.شبکه های سیما حماسه حضور مردم ایران در تهران و نقاط مختلف کشور را از ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۷ فروردین، در قاب های متنوعی نمایش می دهند.
دوربین های شبکه های یک، دو، قرآن، افق، امید، کودک، سلامت و تهران به ترتیب با استقرار در دانشگاه تهران، تقاطع ابوریحان و انقلاب، چهارراه ولیعصر (عج)، میدان انقلاب و ضلع شرقی میدان، ضلع غربی میدان انقلاب، میدان فلسطین و تقاطع انقلاب و فلسطین، راهپیمایی روز قدس را به تصویر می کشند. همچنین پوشش راهپیمایی شهرستان های شهریار، ورامین و اسلامشهر از شبکه تهران پخش می شود.همچنین شبکه یک با استقرار در دانشگاه تهران، اقامه نماز جمعه و خطبه ها را پوشش می دهد و برنامه زنده «ساعت به وقت قدس» با تبیین مسائل فلسطین و جبهه مقاومت با حضور مهمانان و کارشناسان، قهرمانان ملی و گروه‌های سرود ساعت ۱۹:۳۰ پخش خواهد شد.

شبکه های سه و چهار نیز تصاویر حضور مردم در راهپیمایی روز قدس را به صورت چند قاب پخش می کنند.

«نسیم آوا» ویژه برنامه روز قدس شبکه نسیم است که از ساعت ۹ تا ۱۱ به پوشش زنده حضور مردم در راهپیمایی می پردازد.

گروه معارف شبکه تهران برنامه «لشگر قدس» ویژه راهپیمایی روز قدس را روی آنتن می برد. این برنامه از ساعت ۹ صبح تا قبل از اذان ظهر و عصر تماشایی خواهد شد و قرار است مجریان و هنرمندان شبکه تهران با حضور در جایگاه اختصاصی این شبکه واقع در خیابان انقلاب تقاطع فلسطین در مسیر راهپیمایی، حماسه حضور مردم را به صورت زنده و مستقیم به تصویر بکشد. همچنین پوشش گسترده راهپیمایی مردم شهرستان های استان تهران، بخشی دیگر از تدارک شبکه تهران سیما در روز قدس است.

شبکه قرآن و معارف سیما علاوه بر تهیه و پخش ویژه برنامه و میان برنامه های مختلف، راهپیمایی پرشور مردم تهران را در چهارراه ولیعصر (عج) به صورت زنده و مستقیم پوشش می دهد.

همچنین مجریان شبکه قرآن و معارف سیما با حضور در بین اقشار مختلف مردم تصاویر زنده ای از حال و هوای این راهپیمایی باشکوه را مخابره خواهند کرد.

حضور پر شور مردم به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم نیز پوشش داده خواهد شد و گزارش‌های ارسالی خبرنگاران افتخاری شبکه، به روی آنتن خواهد رفت.

انتهای پیام/ن