اوج ترافیک عصرگاهی پس از شروع بارندگی

تا می‌توانید از منزل و محل کار خارج نشوید

رییس پلیس راهور تهران بزرگ : رانندگان فاصله طولی را با خودروی مقابل رعایت نمایند / تردد موتورسیکلت در معابر لغزنده ممنوع است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز گفت: لحظاتی است که از شروع بارندگی در سطح معابر پایتخت میگذرد و با توجه به ادامه بارش ها و نزولات آسمانی و لغزنده بودن معابر و سطح راه سبب کندی حرکت و ترافیک سنگین در سطح شهر تهران شده است که می‌طلبد رانندگان تا می‌توانند از منزل و محل کار خود تا کم شدن ترافیک و مدیریت هرچه بهتر و بیشتر آن خارج نشوند .

وی توصیه کرد : رانندگان در این شرایط همواره با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کرده و از حرکت با باک خالی جدا خوددرای نمایند.

وی ادامه داد : تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده 169 آیین نامه راهوردر سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است لذا به موتورسواران عزیز توصیه می شود از تردد و حرکت در معابر بویژه هنگام بارندگی بجهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز نمایند .

سرهنگ موسوی پور گفت : رانندگان به چند توصیه مهم توجه داشته باشند . اینکه تیغه های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارید چرا که اگر این برف پاک کن نتواند شیشه مقابل شما را به خوبی پاک و تمیز نماید شما در رانندگی و دید مقابل خود قطعا دچار مشکل خواهید شد.

سرهنگ موسوی پور گفت : نکته مهم رانندگی در آب و هوای بارانی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند ، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.
وی ادامه داد : قبل از حرکت حتما مخزن شیشه شوی خودرو را پر نمایید و از سالم بودن آن مطمئن شده و همواره از سالم بودن سیستم بخاری خودرو در این فصل مطمئن شوید و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام نمایید .

وی گفت : رانندگان همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند .

وی افزود : بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند .

وی باز هم به رانندگان توصیه کرد که به جهت مدیریت ترافیک و کاهش آن از ترددهای غیر ضرور در سطح معابر جدا خودداری کرده و تا کاهش ترافیک در محل کار خود و منزل حضور داشته باشند و از ترددهای غیر ضرور جداً خودداری نمایند.

انتهای پیام/