تدارک سیما برای شب های قدر

در شب نزول قرآن، دعا و استغفار، شبکه های سیما مراسم شب های قدر را از اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین، تکایا و مساجد به صورت ویژه و از نقاط مختلف کشور پخش می‌کنند.

به گزارش الگونیوز به  نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، طبق روال هر ساله و به مناسبت فرا رسیدن لیالی پر فیض قدر، شبکه های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم (جمعه ۱۰ فروردین، یک شنبه ۱۲ فروردین و سه شنبه ۱۴ فروردین) پوشش می دهند.

 

مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیاء را از حرم امام رضا علیه السلام (صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه) پخش می کند. همچنین قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای محمود کریمی برای روزه داران عزیز پخش می شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله سیداحمد علم الهدی خواهد بود.

 

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب احیاء را که مصادف با شب ضربت خوردن امیرمومنان علیه السلام است از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به روی آنتن این شبکه می فرستد. همچنین دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می شود. حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی هم در باب فضیلت شب های قدر سخنرانی خواهد کرد. همچنین مراسم احیاء هم را حجت الاسلام رفیعی انجام خواهد داد.

 

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب نوزدهم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

 

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیاء را از حسینیه آیت الله حق شناس به روی آنتن می فرستد و مهدی سماواتی هم دعای جوشن کبیر را قرائت می کند.
مرثیه خوانی هم با صدای مهدی سماواتی پخش می شود و سخنران شب نوزدهم هم آیت الله سیدمهدی میرباقری است.

 

شبکه تهران سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می کند.
قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط محمدرضا غلامرضازاده و احمد زین العابدین فرد انجام خواهد شد. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام مسعود عالی صورت خواهد گرفت.

 

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه مراسم احیاء و شب زنده داری روزه داران را به روی آنتن می فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می شود.
مداح حمید رمضان پور و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت الاسلام علی سرلک خواهد بود.

 

شبکه آموزش مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان را که مصادف با ضربت خوردن مولی متقیان علیه السلام است از مرقد امام خمینی رحمه الله علیه پخش می کند. دعای جوشن کبیر هم با نوای حاج حمید رمضان پور و سخنران شب نوزدهم هم حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضائیه است. مراسم احیاء را هم حجت الاسلام ادیب یزدی برگزار می کند.

 

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

 

شبکه امید از مسجد مقدس جمکران مراسم شب قدر را روی آنتن می برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط حسن شالبافان و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری انجام می شود.

 

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا سلام الله علیها، مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می کند. سخنران هم حجت الاسلام مروی و مداح هم محمود کریمی خواهد بود.

 

مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم احیا و شب زنده داری شب بیست و یکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه با قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حاج مهدی سروری و حاج علی برادران پخش می کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود.

 

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن کبیر با نوای حسن شالبافان پخش می کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام حسینی خراسانی به روی آنتن شبکه دو می رود.

 

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و یکم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

 

شبکه چهار سیما مراسم احیا را از مرقد امام خمینی رحمه الله علیه به روی آنتن می فرستد. دعای جوشن کبیر را حاج اسدالله عرب سرخی و مرثیه خوانی را هم حاج احمد زمانی قرائت می کند. حجت الاسلام سیّدابراهیم رئیسی هم به عنوان سخنران صحبت خواهد کرد. مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی انجام می دهد.

شبکه تهران سیما مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام پخش می کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط امیر نعیمی و حمید رمضان پور صورت خواهد گرفت. سخنرانی و برگزاری مراسم احیا هم به عهده حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر خواهد بود.

 

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه مراسم احیاء و شب زنده داری روزه داران را به روی آنتن می فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می شود. مداح احمد واعظی و سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان هم حجت الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

 

شبکه آموزش از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل مراسم دومین شب قدر را پخش می کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی نیز توسط عباس حیدرزاده و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام هادی محمدپور روی آنتن می رود.

 

شبکه افق مراسم شب بیست و یکم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

 

شبکه امید مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از مسجد مقدس جمکران روی آنتن می برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط محمدرضا غلامرضازاده و سخنرانی و مراسم احیا توسط آیت الله میرباقری انجام می شود.

 

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا سلام الله علیها، مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی علیه السلام را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می کند. سخنران حجت الاسلام راشد یزدی و مداح هم امیر عارف خواهد بود.

 

مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه پخش می کند. دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی توسط حاج احمد واعظی و مصطفی موسوی انجام خواهد شد. سخنرانی و مراسم احیاء را هم حجت الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

 

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن کبیر را با نوای مهدی سلحشور پخش می کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله میرباقری به روی آنتن شبکه دو می رود.

 

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و سوم، از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

 

شبکه چهار سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن کبیر و با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام سیدحسین مومنی پخش می شود.

 

شبکه تهران سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان را به روی آنتن می فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حسن شالبافان پخش می شود. سخنرانی و مراسم احیا هم توسط حجت الاسلام حسینی خراسانی انجام می شود.

 

شبکه قرآن و معارف سیما مراسم احیاء سومین شب را از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می کند. مداح احمد نیکبختیان و سخنران هم حجت الاسلام مهدی ماندگاری است.

 

شبکه آموزش از حرم حضرت احمدبن موسی (شاهچراغ) علیه السلام مراسم سومین شب قدر را پخش می کند. قرائت دعای جوشن کبیر، مرثیه خوانی و مداحی نیز توسط مهدی سروری و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام سیّدشرف الدین ملک حسینی روی آنتن می رود. همچنین قرائت دعای ابوحمزه با نوای حمید رمضان پور پخش می شود.

 

شبکه افق مراسم شب بیست و سوم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

 

شبکه امید مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر علیه السلام شهر اصفهان روی آنتن می برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط امید ابراهیمی، حسن نریمانی و مجتبی صادقی و مرثیه خوانی با نوای محمدرضا طالبی پخش می شود. سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام مرتضوی و محمد جواد صادقی انجام می شود.

 

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام مراسم شب احیای شب بیست و سوم را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می کند. سخنران هم حجت الاسلام حیدری کاشانی و مداح هم علی برادران خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها :