تعزیه ای بدون حتی یک اشتباه

غلامعلی حداد عادل با حضور در آخرین مجلس «تعزیه شبیه نور» در پردیس تئاتر تهران گفت: تماشای این تعزیه همراه با مردم برای من تجدید خاطره‌ای بود از سال‌های بسیار دور؛ اجرای این تعزیه نشان داد، این نمایش ملی – مذهبی هنری‌تر و فنی‌تر از گذشته شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری الگونیوز آخرین شب مجلس تعزیه «شبیه نور» با عنوان مجلس حضرت عباس (ع) در حالی شامگاه پنجم مرداد ماه در پردیس تئاتر تهران به کار خود پایان داد که با حضور غلامعلی حداد عادل, همسرش طیبه ماهروزاده و امیر حسین سمیعی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری همراه بود.

وی در پایان اجرای مجلس شب گذشته ضمن دیدار و تشکر از عوامل اجرایی و تعزیه‌خوانان مجمع تعزیه آل طاها،گفت: «گرفتاری‌های روزمره باعث شده تا کمتر فرصت حضور در مجالس تعزیه داشته باشیم. تماشای این تعزیه تجدید خاطره‌ای بود از سال‌های بسیار دور؛ به برکت انقلاب اسلامی این هنر زنده شده و اجرای تعزیه شبیه نور در پردیس تئاتر تهران نشان داد این هنر ملی- مذهبی دوباره احیا شده است.»

وی افزود: «برگزاری مجلس امشب موید این بود که این نمایش مذهبی بسیار هنری‌تر و فنی‌تر از قبل شده است، به واسطه حضورم در فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به خواندن اشعار تعزیه‌خوانان بسیار دقت کردم، نکته قابل توجه عدم وجود حتی یک اشتباه در اشعاری بود که خوانده می‌شد، این نکته قابل تقدیر است، همچنین جنبه ادبی، هنری و مذهبی بسیار ارزشمند بود.»وی در پایان از شهرداری، سازمان فرهنگی هنری، معاونت هنری این سازمان و مدیریت مجموعه پردیس تئاتر تهران تقدیر و تشکر کرد.

تعزیه «شبیه نور» با اجرای ۲۰ مجلس تعزیه‌خوانی از روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد در فضای اختصاصی اجراهای محیطی پردیس تئاتر تهران روی صحنه رفت.

انتهای پیام/