تقدیر از بانوان هنرمند و ورزشکار در دومین اجلاس سراسری « ایران، بانو، تجارت » 

« پوران درخشنده » فیلمساز : بسیاری از چالش های جامعه به واسطه توانمندشدن زنان مرتفع می گردد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛ دومین اجلاس سراسری ایران، بانو، تجارت با تقدیر از بانوان موفق کارآفرین کشورمان در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و … به همت موسسه فرهنگی و هنری « عصر گفتگوی قلم »، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و در یکی از مهمترین قسمتهای این مراسم از بانوان تاثیرگذار و فرهیخته کشورمان از جمله « پوران درخشنده » فیلمنامه نویس و فیلمساز مطرح کشورمان، « ناهید امیریان » دوبلور پیشکسوت ، « هلیا سوهانی » نائب قهرمان آسیا در مسابقات آسیایی هاکی روی یخ، دلارام ذاکرانی مربی سابق تیم ملی دوچرخه سواری تقدیر بعمل آمد.

« پوران درخشنده » کارگردان موفق و پرسابقه سینما با حضور در دومین اجلاس سراسری ایران، بانو، تجارت  گفت: از برگزاری این اجلاس و حضور در میان کارآفرینانی که ضمن شناخت جامعه در قبال توسعه شغلی و کاستن بیکاری احساس مسئولیت کردند بسیار خوشحالم؛ در واقع این کارآفرینان براساس احساس درونی خود به این نتیجه رسیدند که باید قدم در مسیر موثری  بگذارند و به خود باوری و توانمند سازی جامعه کمک کنند.

وی افزود : به اعتقاد من، زنی که توانمند و کارآفرین است و توأمان هدایت و رهبری درست خانواده را نیز برعهده دارد، می تواند نگاه درست تری به جامعه داشته باشد؛ ایرادات و اشکالات را با تلاش ها و نگاه ریزبین خود اصلاح کند و جلو ببرد.

“درخشنده” ادامه داد: زنی که در جامعه، حضورِ فعالی دارد در واقع می تواند توجه و عملکرد بیشتر و بهتری را  در جمع خانواده و فرزندان خود اعمال کند؛ او ضمن راهنمایی های بهتر خانواده این توانایی را دارد که در راستای کشف نقطه ضعف ها و یافتن راه حل برای مرتفع نمودن آنها و نیز دست یافتن به نقاط قوت گام های مثمرثمری بردارد.

کارگردان فیلم سینمایی « هیس !دخترها فریاد نمی زنند » تصریح کرد : معتقدم، توجه به کارآفرینی در هر شغلی حتی پاک کردن سبزی در خانه، بافتن ژاکت و یا  مشاغلی همچون پزشکی، پرستاری وتاسیس یک شرکت خدماتی و…همه و همه در یک مسیر حرکت می کنند که آن هم توانمند سازی جامعه است؛ در واقع جامعه ای که توانمند شود، خیلی از مسائل و چالش های مختلف آن  بویژه در حوزه اقتصادی مرتفع می گردد. البته نباید از این امر غافل ماند که یک کارآفرین در وهله اول با توانمند ساختن خود می تواند در مسیر توانمند نمودن جامعه گام بردارد. به طور کل خیلی خوشحالم که توفیق حضور در این جمع ارزشمند و دوست داشتنی نصیبم شد و به همه کارآفرینان به خصوص کارآفرینان زن تبریک می گویم چراکه نقش بسیار حساس و پررنگی را درهدایت جامعه دارند.

« ناهید امیریان » دوبلور پیشکسوت که در زمینه دوبله توانسته آثار فاخر و ماندگاری را در کارنامه هنری خود به ثبت برساند با حضور  در این اجلاس گفت : بنده بعداز ۶ دهه خدمتگزاری در عرصه دوبلاژ کشور، خود را فرزند دوبله ایران می دانم و همیشه از زنانی که به زندگی امیدوار بوده اند و با تلاش و پشتکار قدرت و توانایی های خود را به منصه ظهور گذاشته اند افتخار می کنم.

وی افزود: تاکنون دوبله آثاربسیاری را همچون بامزی، هاچ زنبور عسل، پسرشجاع، سندباد و … را برعهده داشته ام و هم اکنون نیز در در حال مدیریت دوبلاژ هستم و تا زمانیکه نفس دارم برای ملت ایران خدمتگزاری خواهم کرد.

همچنین « هلیا سوهانی » کاپیتان سابق تیم‌ ملی اینلاین هاکی کشورمان بیان کرد: از دعوت در این اجلاس خوشحالم و مایه افتخارم است که در این رویداد ملی از نزدیک با بانوان توانمند کشورم آشنا شدم و بنده نیز به عنوان بازیکن تیم ملی هاکی روی یخ دوست دارم به این نکته اشاره داشته باشم که بانوان و دختران سرزمینم واقعا توانمند هستند و اراده قوی ای دارند و در هر کجا که عزم خود را برای به سرانجام رساندن کاربزرگی جزم کرده اند از عهده اش به خوبی برآمده اند؛ همانطور که هم تیمی های من به‌عنوان بازيکنان هاکی روی یخ توانسته اند چنین موضوعی را ثابت کنند.

بازیکن فعلیِ تیم ملی هاکی روی یخ ایران ونائب قهرمان آسیا در مسابقاتِ آسیاییِ هاکی رو یخ در سال جاری افزود : رشته هاکی روی یخ حدود سه سال است که در کشور تاسیس شده و ما زمین یخ استاندارد در ایران نداشتیم و هم اکنون قریب به ۳سال است که با تاسیس پیستِ یخ استاندارد در یکی از مال های بزرگ تهران، رشته هاکی روی یخ نیز کار حرفه ای خود را آغاز نموده و ما امسال برای اولین بار توانستیم در مسابقات آسیایی و اقیانوسیه شرکت کنیم و حتی رقبای خود را که حداقل ده سال است که در این رشته بصورت حرفه ای فعالیت دارند را شکست دهیم و عنوان نائب قهرمانی آسیا را ازآن خود کنیم و این امر به نوبه خود نمونه ای از اراده قوی بانوان ایرانی است که با وجود تجربه ی ۳ساله توانستند.

تجربیات ده ساله را کنار بزنند و ثابت کنند که بانوان ایرانی واقعا توانمند  هستند . درآخر آرزو می کنم که تمام بانوان و دختران سرزمینم همیشه در عرصه های داخلی و بین المللی بدرخشند و روی سکوهای افتخار بایستند.

دلارام ذاکرانی دارنده مقام های اول تا سوم در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی، که در این اجلاس حضور داشت گفت : برای من افتخار بزرگی است که در جمع بانوان کارآفرین کشورم حضور دارم؛ بانوانی که توانسته اند کسب و کاری را راه اندازی کنند و مدیریت کسب وکار و توسعه آن را برعهده بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین رویدادهای مهمی برای جامعه بسیارمثمرثمر خواهد بود چرا که  نه تنها می تواند ایجاد انگیزه و تقویت آن را برای کارآفرینان  چندبرابر کند، بلکه برای دیگر بانوان نیز که  در مسیر راه اندازی  کاری هستند می تواند الگوی خوب و مناسبی محسوب شود.

انتهای پیام/