«تنها در خانه» در فهرست ملی آمریکا ثبت شد

فیلم موفق «تنها در خانه» محصول دهه ۱۹۹۰ میلادی هالیود وارد فهرست ملی ثبت فیلم آمریکا شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ «تنها در خانه» محصول سال ۱۹۹۰ به کارگردانی کریس کلمبوس و نویسندگی جان هیوز است و مکالی کالکین، جو پشی، دنیل استرن، جان هرد و کاترین اوهارا بازیگران این فیلم هستند.

کالکین در نقش کوین بازی می‌کند. پس اینکه خانواده‌اش به‌طور تصادفی او را در سفر به پاریس در تعطیلات کریسمس جا می‌گذارند، از خانه‌اش در حومه شیکاگو در برابر سارقان دفاع می‌کند.

مکالی کالکین نامزد دریافت جایزه گولدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم موزیکال یا کمدی شد و تبدیل به جوان‌ترین فردی شد که تا به حال کاندیدای دریافت این جایزه شده است. او در آن زمان ۱۱ سال داشت. این فیلم به یکی از موفق‌ترین و سودآورترین فیلم‌های هالیوود تبدیل شد و توانست ۲۶ برابر هزینه فیلم را در گیشه‌ها به دست آورد.

فهرست ملی ثبت فیلم (به انگلیسی: National Film Registry) نام یک فهرست ویژه فیلم‌های سینمایی محصول آمریکاست که از سال ۱۹۸۸ میلادی در کتابخانه ملی کنگره آمریکا تأسیس شده‌ است. هر ساله تعداد ۲۵ فیلم سینمایی آمریکایی که دارای تأثیر فرهنگی و تاریخی برجسته، یا از نظر زیبایی، قابل توجه هستند در آن قرار می‌گیرند.

فیلم برنده اسکار «دوازده سال بردگی» ساخته استیو مک کوئین محصول ۲۰۱۳ یکی از جدیدترین فیلم‌هایی است که امسال وارد فهرست ملی ثبت فیلم آمریکا می‌شود.

انتهای پیام/