تنبیه اجتماعی برای رانندگان حادثه ساز

توقیف 27هزار خودرو در پارکینگ

27هزار خودرو در پارکینگ و 700 هزار برگ جریمه برای فقط بدلیل انجام تخلفات حادثه ساز در شهر تهران صورت گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، سرکلانتر پلیس بزرگراههای پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
در حین توقیفات ساعتی راننده حتما می بایست در کنار خودروی خود حضور داشته باشد.
سرهنگ عبادی گفت: در شهر تهران و در 7 ماهه ابتدایی سال جاری تاکنون نزدیک به 27 هزار خودروی متخلف بدلیل انجام تخلفات حادثه سازی چون ، سرعت و سبقت و لایی کشی رانندگان آنها به پارکینگ منتقل شده اند .
وی افزود : همچنین در این مدت و در بحث توقیفات ساعتی نیز 14هزار خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف ساعتی شده اند که خودروی راننده متخلف در محل تخلف متوقف و این توقف ممکن است تا 8 ساعت ادامه یابد .
سرهنگ عبادی اظهار داشت : نزدیک به 700 هزار مورد نیز اعمال قانون در بحث سرعت و سبقت و تخلفات حادثه ساز را در سطح شهر تهران داشته ایم .
سرکلانتر پلیس بزرگراههای پلیس راهور تهران بزرگ گفت : خودروهایی که شهروندان در هنگام تردد های خود مشاهده می کنند که با نصب بنر در معابر بزرگراهی توقیف شده اند به همین دلیل و در بحث توقیفات ساعتی و ارتکاب تخلفات حادثه ساز می باشد .
وی گفت : بزرگراه های یادگار ، بابایی ، خرازی و آزادگان ودیگر بزرگراههای شهر تهران برخورد با تخلفات حادثه ساز از سوی تیم های پلیس نامحسوس و تیم های بزرگراهی پلیس راهور تهران صورت می پذیرد.
سرهنگ عبادی بیان داشت : در حین توقیفات ساعتی راننده حتما می بایست در کنار خودروی خود حضور داشته که این خود یک نوع تنبیه اجتماعی می باشد .
وی ادامه داد : در مواقع شب همکاران بنده در خصوص تست سلامت رانندگان اقدام می کنند و رفتار رانندگان رصد می شود و توسط تیم های پلیس بزرگراه این موارد به جد برخورد و پیگیری می شود
سرکلانتر پلیس بزرگراههای پلیس راهور تهران بزرگ گفت : در این خصوص در وحله اول و بار نخست گواهینامه 3 ماه توقیف می شود و مقام قضایی این موضوع را تعیین تکلیف می کند و برای بار دوم اگر این موضوع تکرار شود به مدت 6 ماه گواهینامه راننده توقیف و جریمه 600 هزار تومانی نیز دارد که مجازات اجتماعی نیز از سوی مقام محترم قضایی در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/