توپ طلای آسیا در روزگار ستارگان اروپایی نصیب چه کسی می شود ؟

مراسم برترین‌های فوتبال آسیا آبان ماه در دوحه، پایتخت قطر، برگزار می‌شود

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ،در شرایطی که در سه سال گذشته مراسم بهترین‌های فوتبال آسیا به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده بود، دفتر اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه‌‌های گذشته تصمیم به برگزاری مجدد این مراسم گرفت و بنابراین دوحه میزبان در 31 اکتبر (9 آبان) میزبان دوره جدید مراسم بهترین‌های آسیا خواهد بود.

 

نشریه الریاضیه عربستان امروز با انتشار گزارشی مدعی شد در لیست 20 نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا، تنها چهار بازیکن از حاشیه خلیج فارس حضور دارند و 16 بازیکن آسیایی دیگر از خارج از این منطقه خواهند بود.

 

یک منبع آگاه در این باره به الریاضیه گفته است: کمیته ذی‌صلاح فهرست اولیه 20 بازیکن را بر اساس تیم‌های آنها تعیین کرد و در این بین فقط 3 نفر به عنوان گزینه نهایی انتخاب خواهند شد و اسامی آنها در سپتامبر آینده اعلام می‌شود.

 

 

این منبع در خصوص این چهار بازیکن توضیح داده است: سالم الدوساری و علی البلیهی، بازیکنان باشگاه الهلال و تیم ملی عربستان، نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا در سال 2023 هستند. احمد فتحی بازیکن ملی‌پوش قطری باشگاه العربی و شبیب الخالدی بازیکن کویتی تیم فوتبال حتای امارات نیز دو بازیکن دیگر از منطقه حاشیه خلیج فارس خواهند بود.

 

الهلال در شرایطی دو بازیکن در این لیست دارد که فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد، اما در این دیدار برابر اوراوا رد دایموندز شکست خورد و عنوان نایب قهرمانی آسیا را کسب کرد. این تیم همچنین در جام باشگاه‌های جهان مقابل رئال مادرید شکست خورد و در جدول رده‌بندی لیگ عربستان نیز در رتبه سوم قرار گرفت.

 

نکته مهم اینکه بنا بر ادعای روزنامه الریاضیه، هیچ‌یک از بازیکنان ایرانی در فهرست اولیه نامزدهای بهترین بازیکن آسیا قرار ندارند تا این مراسم باز هم در غیاب ایرانی‌ها برگزار شود.

 

در آخرین دوره مراسم بهترین‌های آسیا که در سال 2019 برگزار شد، اکرم عفیف، بازیکن تیم ملی قطر و باشگاه السد، به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا معرفی شد و سون هیونگ مین، بازیکن تیم ملی کره جنوبی و تاتنهام، عنوان بهترین آسیایی شاغل در خارج از قاره را از آن خود کرد.

 

انتهای پیام/