تکلیف مالکیت پرسپولیس مشخص شد!

بعد از چند روز جنجالی، مالک جدید پرسپولیس آماده برعهده گرفتن سکان این باشگاه پرطرفدار تهرانی است.

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ، یک روز بعد از ضرب الاجل کنفدراسیون فوتبال آسیا که با تسویه حساب سرخپوشان با دو طلبکار برای دریافت مجوز حرفه‌ای همراه بود، باشگاه پرسپولیس اطلاعیه مهمی را در خروجی وب‌سایت خود قرار داد که بیش از هرچیز، آرامش این باشگاه را در فاصله کمتر از یک ماه تا موعد مقرر تفکیک مالکیت، نشان می‌داد.

 

باشگاه پرسپولیس در این اطلاعیه به هواداران خود اعلام کرد که تا پنجم اردیبهشت ماه فرصت دارد تا تفکیک مالکیت را انجام دهد و مسئله واگذاری در حال پیگیری است و تفکیک مالکیت تا پایان این مهلت انجام خواهد شد.

 

این در حالی است که بعد اتفاقات پیش آمده در مورد بانک ملت و عدم واگذاری مالکیت سرخپوشان به این بانک، هواداران پرسپولیس به شدت نگران سرنوشت باشگاه خود و همچنین حذف تیم محبوبشان از مسابقات آسیایی در اولین فصل لیگ نخبگان بودند اما به نظر این نگرانی در مقر باشگاه پرسپولیس محلی از اعراب ندارد.

 

 

 

در آخرین روهای سال گذشته بانک ملت به عنوان مشتری و خریدار پرسپولیس معرفی شد اما سروصدای زیاد پیش آمده در این مسئله و سازوکار خاص بانک ملت در خرید سهام سایر شرکت‌ها باعث شد تا این بانک مشهور از خرید پرسپولیس عقب‌نشینی کند. مسئله این بود که بانک ملت برای تصدی بر مالکیت پرسپولیس ملزم به جلب نظر مجمع خود بود و به همین دلیل و به‌صورت موقت از موضع قبلی برای خرید پرسپولیس کنار کشید.

 

نکته مهم اینکه باتوجه به فرصت 26 روزه برای تعیین مالکیت پرسپولیس، سازمان خصوصی‌سازی و بازار فرابورس فرصت این را دارند تا تاریخ جدید را برای واگذاری باشگاه معرفی کنند. در این مدت نیز بانک ملت مراحل قانونی برای خرید پرسپولیس را دنبال خواهد کرد تا از ابتدای ماه آینده رسما سهامدار کلان باشگاه پرسپولیس شود.

 

روز گذشته نیز بانک ملت مذاکرات برای تصدی بر مالکیت پرسپولیس را رسما تایید کرد و احتمالا در روزهای آینده تحولات بعدی هم رقم خواهد خورد تا بدون نارضایتی سهامداران بانک ملت، پرسپولیس از سوی این شرکت بزرگ بانکی خریداری شده و کلاف سردرگم مالکیت دو باشگاه دولتی باز شود.

 

البته باوجود واگذاری 51 درصد سهام پرسپولیس به بانک ملت و همچنین تخصیص اکثریت صندلی‌های هیئت‌مدیره به این بانک مشهور، آنها تا پایان فصل تغییرات مدیریتی موردنظر خود را در پرسپولیس ایجاد نخواهند کرد و پرسپولیس با ثبات فعلی به کار خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/