جرم تپسی تحصیل مال به طرق نامشروع است/قوه قضائیه می تواند به تخلف تپسی ورود کند به روی میز تهران ۲۰

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به بیان توضیحاتی درباره تخلفات صورت گرفته در سرویس مدارس پرداخت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ؛ محمد علی اسفنانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در برنامه زنده تهران بیست گفت: سرویس های پیشنهادی مدارس اطمینان بیشتری به والدین می دهد. در حال حاضر هنوز شکایتی به تعزیرات اعلام نشده است ولی اگر تخلفاتی صورت بگیرد حتما با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از آنجا که صلاحیت سازمان تعزیرات صرفا در حوزه اضافه دریافتی از سرویس مدارس است و نظارت بر عملکرد سرویس ها در حوزه وظایف آموزش و پرورش است. ممکن است این سرویس ها تخلف رفتاری داشته باشند و یا بیش از ظرفیت دانش آموز سوار کنند.

وی گفت: چون در این کار منفعت وجود دارد، سرویس های مدارس مازاد بر تعداد ظرفیت دانش آموز سوار می کنند. این شرایط به عدی حاد شده که در سطح شهر راه تشخیص سرویس مدارس این است که دست و پا از آن بیرون زده باشد.

وی گفت: سرویس مدارس مستقیما به تعزیرات ارتباط پیدا نمی کند. اینکه تپسی با مردم قراداد بسته و پول دریافت کرده ولی خدماتی نداده در قالب جرم تحصیل مال به طرق نامشروع از طریق قوه قضائیه قابل پیگیری است.

اسفنانی افزود: در برخی از کشورها سرویس مدارس متحد الشکل است حتی در روستاها، و مردم همه این سرویس ها را می شناسند. باید سازوکاری برای سرویس مدارس طراحی شود تا از این وضعیت رها شویم. نمی شود که هر فردی که می خواهد بچه خود را به مدرسه برساند از والدین چند دانش آموز دیگر هم پول بگیرد تا درآمد داشته باشد. مردم از طریق سامانه 135 می توانند شکایت خود را به ما اعلام کنند.

در ادامه برنامه شکایت تهران بیست از سرویس مدارس به تعزیرات حکومتی تقدیم شد.

انتهای پیام/