در برنامه تهران 20 مطرح شد

جریمه قطع درخت در برخی مواقع گران‌تر از دیه یک انسان است

چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: جریمه قطع درختان با قطر درخت بستگی دارد؛ گاهی اوقات «جریمه قطع درخت در برخی مواقع گران‌تر از دیه یک انسان است. زمانی که قطر درخت مثلا 200 سانتی‌متر یا بیشتر باشد، جریمه آن میلیون و یا میلیارد تومان محاسبه می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی الگو نیوز، چمران در خصوص جریمه قطع یک درخت، گفت: جریمه قطع درختان با قطر درخت بستگی دارد؛ گاهی اوقات «جریمه قطع درخت در برخی مواقع گران‌تر از دیه یک انسان است. زمانی که قطر درخت مثلا 200 سانتی‌متر یا بیشتر باشد، جریمه آن میلیون و یا میلیارد تومان محاسبه می‌شود. هر ساله بر میزان جرائم نقدی، قطع درختان اضافه می‌شود که امسال نیز در شورای شهر به تصویب شد.

کاشت درخت در بزرگراه‌ شهید بابایی

چمران با توجه به روز درختکاری گفت: فردا میزان زیادی درخت در بزرگراه شهید بابایی و حوالی آن منطقه کاشته می‌شود که بخشی از کمربند سبز تهران است. در تلاش هستیم تا بتوانیم فضای سبز شهر تهران را افزایش دهیم که بهبود آب و هوای پایتخت منجر شود.

ماجرای قطع درختان در پادگان ۰۶ چه بود؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص ماجرای عکس منتشر شده با نام قطع درختان پادگان ۰۶ ارتش، گفت: هر شخص و نهادی برای قطع هر درختی بایستی از سازمان فضای سبز و پارک‌های شهر اجازه رسمی بگیرند. مثلا در سعدآباد نیز درختی را قطع کرده بودند اما باید قبل از قطع آن مجوز لازم را اخذ می‌کردند.

وی ادامه داد: این نهاد نظامی به دلیل اجرای برنامه و مزاحمت آن، درخت را از ریشه جدا کرده و در همون جا در فاصله نزدیکی به موقعیت ابتدای آن را کاشتند. همان طور که تمامی درختان بزرگراه صدر برای ساخت طبقه بالا به بوستان ولایت انتقال پیدا کرد.

ایشان، درختان ارزشمند در شهر تهران را یکی از موضوعات اصلی به عنوان دغدغه امروز در شهر دانست و گفت: در همین راستا روز گذشته اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت طرح «ثبت درختان ارزشمند به عنوان میراث طبیعی شهر تهران» را به تصویب رساندند. در واقع از این پس، درختان کهنسال تهران احصا می‌شود و با نصب یک تابلو بر روی هر درخت دارای شناسنامه خاص با درج سن می‌شود.

شهروندان باید درباره شهرشان قضاوت کنند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال مجری درباره نحوه عملکرد و دستاوردهای شهردارهای تهران، گفت: واقعیت امر این است که مردم باید در خصوص نحوه مدیریت شهری قضاوت کنند. متاسفانه اکنون مردم با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند.
وی ضمن ابراز تاسف، افزود: همین الان در مسیر آمدن به سازمان صدا و سیما، شاهد صف‌های طولانی اتوبوس بودم که واقعا زجر کشیدم و پیش خودم شرمنده بودم که ما با اتومبیل تردد می‌کنیم اما مردم مجبور هستند چه در سرما و چه در گرما، وقت و انرژی را هدر دهند؛ چراکه زمان بیش از همه ارزش دارد.

آماده‌باش شهرداری منطقه یک

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره گلایه شهروندان شمال تهران به دلیل عدم تمهیدات لازم برای برف اخیر، عنوان کرد: دوستان ادعا می‌کنند که عملکرد خدمات شهری در حین برف اخیر در مناطق شمالی تهران خوب بوده است. البته در بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی مشکل خاصی پیش نیامد، یعنی کار خود را انجام داده بودند اما در کوچه‌ها و خیابان‌های باریک‌تر با مشکلاتی مواجه بودیم. با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، هم اکنون شهرداری منطقه یک آماده‌باش هستند.

عیدی کارکنان توسط شهرداری پرداخت می‌شود

چمران در پایان درباره عیدی پاکبانان و راننده‌های حوزه خدمات شهری، گفت: عیدی رانندگان شهری و اشخاصی که در بهشت زهرا کار می‌کنند، توسط شهرداری تهران پرداخت می‌شود و شهرداری مطابق با قانون کارعیدی پایان سال کارگران خدمات شهری را پرداخت می‌کند. پاکبانان نیز به دلیل اینکه پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری هستند آنها موظف به پرداخت عیدی به کارگران خدمات شهری هستند، ما نیز تاکید می‌کنیم که عیدی آنها را مطابق قانون پرداخت کنند.

انتهای پیام/