11 نفر از نیروهای فراجا به شهادت رسیدند

جزئیات حمله کور تروریست‌ها به مقر انتظامی در راسک

سخنگوی پلیس از حمله ناجوانمردانه و کور تروریست‌ها به مقر انتظامی در شهرستان راسک در نیمه شب گذشته (شامگاه پنجشنبه) خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبر گزاری الگونیوز، در این حمله تعدادی از تروریست‌ها کشته و زخمی و همچنین تعدادی از کارکنان پلیس مجروح و به شهادت رسیدند.

در این خبر آمده است: هم اکنون فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در موقعیت حضور و اوضاع تحت کنترل است.

راسک از توابع سیستان و بلوچستان در جنوب این استان واقع شده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک ۱۱ نفر از نیروهای فراجا به شهادت رسیدند.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: در حمله تروریستی به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان راسک ۱۲ مامور فراجا شهید و ۷ نفر مجروح شدند.

وی ادامه داد: حال برخی از مجروحان وخیم است.

جیش الظلم مسئولیت حمله‌ را بر‌عهده گرفت

گروهک تروریستی «جیش الظلم» با انتشار بیانیه‌ای خبر داده نیروهایش ساعت دو بامداد شب جاری به مقر فرماندهی فراجا شهرستان راسک هجوم برده‌اند.

اعزام تیم فراجا به راسک با دستور رادان در پی حمله تروریستی

با دستور رئیس پلیس کشور هیئتی به سرپرستی جانشین فرمانده کل انتظامی در حال اعزام به شهرستان راسک جهت بررسی و پیگیری موضوع می‌باشند.

سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به حمله ناجوانمردانه و کور تروریست‌های گروهک “جیش الظلم” به مقر انتظامی در شهرستان راسک در نیمه شب گذشته اعلام کرد: در این حمله تعدادی از تروریست‌ها کشته و زخمی و همچنین تعدادی از کارکنان جان برکف پلیس مجروح و به شهادت رسیدند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، بادستور رئیس پلیس کشور هیئتی به سرپرستی جانشین فرمانده کل انتظامی در حال اعزام به شهرستان راسک جهت بررسی و پیگیری موضوع می‌باشند.

پرواز بالگرد برای شناسایی تروریست‌ها در راسک

یک نفر دستگیر شده است

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: از تروریست‌های حمله‌کننده به راسک، ۲ نفر هلاک، یک نفر زخمی و دستگیر شده و مابقی نیز فرار کردند

اسامی اولیه شهدای راسک

مسلم شجاعیان، احسان بابایی، پوریا شیخ، ابوالفضل شهریاری، محمدحسن براهویی، علیرضا اکبر مزار، علی دشت پوری، حسن بابانیا، احمد خمری، محمد فیروز نیا، حمید رضایی امین

اسامی مجروحان: اسماعیل دهکردی، محمدعلی حسنی، محمدرضا جعفری، محمد صیادی، محسن پریشان، حامد خمر، اسکندر عباسی و محمد فتوح

 اولین تصویر از شهید محمد خمریاز شهدای حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک

جزئیات حادثه تروریستی کلانتری راسک از سوی معاون وزیر کشور

سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، درباره جزئیات حمله تروریستی شامگاه گذشته به مقر انتظامی در راسک استان سیستان و بلوچستان، گفت: از ساعت ۲ بامداد تروریست‌ها از چند محور به کلانتری راسک حمله می‌کنند؛ از طرفی تروریست‌ها نیز برای جلوگیری از رسیدن نیرو‌های کمکی هم کمین می‌زنند.

وی افزود: ولی نیرو‌های کمکی با رشادت با وجود برقرار بودن کمین و تقدیم ۲ شهید خودشان را به محل درگیری می‌رسانند و موفق می‌شوند کلانتری را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کنند که ۲ نفر از آن‌ها نیز به درک واصل شدند، یک نفر نیز مجروح و دستگیر شد و بقیه هم متواری شدند.

معاون امنیتی وزارت کشور با بیان اینکه تروریست‌ها تعدادی از کشته‌هایشان را با خود برده‌اند، تصریح کرد: طرح محاصره منطقه اجرا شده است و به دنبال دستگیری دیگر تروریست‌ها هستیم.

علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفته بود: در حمله تروریستی به مقر انتظامی در راسک ۱۱ تن به شهادت رسیدند.گروهک تروریستی جیش‌الظلم مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

انتقال مجروحان حادثه تروریستی راسک به زاهدان

۸ تن از مجروحان حادثه تروریستی راسک جهت مداوای تخصصی به زاهدان منتقل شدند.

محسنی اژه ای دستور داد؛ تمام اقدامات لازم را برای به کیفر رساندن تروریست ها به عمل آوری

رئیس قوه قضائیه طی پیامی شهادت جمعی از نیروهای جان بر کف فراجا در شهرستان راسک استان سیستان و بلوچستان را تسلیت گفت و بر مجازات عاملان جنایتکار این حادثه تروریستی تاکید کرد.

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به شرح ذیل است:
« بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ( آل عمران/ ۱۶۹)

دشمنان ایران اسلامی که از صلابت و اقتدار نظام ما حیرت‌زده و خشمگین شده‌اند، بار دیگر بواسطه مزدوران حقیرشان در گروهک‌های تروریستی، خون جمعی از جان بر کفان سلحشور کشور ما را که در مرزبانی فراجا مشغول تأمین امنیت و آرامش مردم هستند، بر زمین ریختند.

اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت این غیور مردان به ملت شهیدپرور ایران اسلامی، مقام معظم رهبری، خانواده بزرگ فراجا و خانواده معزز آنان، برای آن عزیزان در ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) از خداوند متعال طلب رحمت و رضوان الهی و برای خانواده‌هایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.

بدیهی است، مسئولان دستگاه قضایی استان موظفند ضمن صدور دستورات لازم به نیروهای امنیتی و انتظامی، تمامی اقدامات مقتضی را در دستگیری و به کیفر رساندن این تروریست‌های وابسته به استکبار جهانی به عمل آورند.»

در حادثه تروریستی حمله به مقر انتظامی در شهرستان راسک که شب گذشته رخ داد، ۱۱ تن از نیروهای فراجا به شهادت رسیدند و ۶ نفر نیز مجروح شدند.

انتهای پیام/