جزییاتی افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر

جزییاتی تازه درباره افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر منتشر شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ امیرحسین شفیعی، دبیر اجرایی چهل و دومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر جزییاتی درباره افتتاحیه این جشنواره ارائه داد.

امیرحسین شفیعی درباره جزییات افتتاحیه این دوره از جشنواره تئاتر فجر گفت: «همان طور که پیش‌تر اعلام شده در این مراسم برگزیدگان بخش‌های نمایش‌های تلویزیونی، رادیو تئاتر، پژوهش و نمایشنامه‌نویسی معرفی می‌شوند.»

او درباره لزوم برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر توضیح داد: «با توجه به اینکه جشنواره تئاتر فجر بخش‌های بسیار متنوعی دارد، اعلام برگزیدگان تمام بخش‌ها در مراسم اختتامیه بسیار زمان‌بر خواهد شد. از سوی دیگر، جشنواره فجر به عنوان یک رویداد بزرگ نمایشی، بهتر است آیینی برای شروع کار خود داشته باشد.»

شفیعی با اشاره به اینکه افتتاحیه این جشنواره در تماشاخانه ایرانشهر برگزار می‌شود، افزود: «ما امسال تماشاخانه ایرانشهر را انتخاب کردیم و می‌توان پیشنهاد کرد که هر سال افتتاحیه جشنواره در یک سالن برگزار شود تا همه سالن‌های نمایشی مورد توجه قرار بگیرند.»

به گفته او در آیین افتتاحیه جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر مدرک درجه یک هنری به تعدادی از هنرمندان واجد شرایط اهدا می‌شود. ضمن اینکه بزرگداشت مهدی شرفی، تهیه‌کننده باسابقه نمایش‌های رادیویی، در این مراسم انجام می‌شود.

شفیعی خبر داد که افتتاحیه جشنواره با اجرای رسالت بوذری برگزار خواهد شد.

افتتاحیه چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر ساعت ۱۸ و سی دقیقه روز یکشنبه اول بهمن همزمان با آغاز به کار بخش صحنه‌ای این دوره از جشنواره در تالار دکتر ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر برگزار می‌شود و به گفته امیرحسین شفیعی، مدت زمان آن حدود ۱۴۰ دقیقه پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/