جشنواره موسیقی سنتی صدا و سیما برگزار می‌شود

جشنواره موسیقی سنتی صدا و سیما از هشتم تا یازدهم مهرماه در استان کردستان برگزار خواهد شد و قرار است افتتاحیه و اختتامیه آن از شبکه‌های تلویزیونی پخش شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ جشنواره موسیقی سنتی اقوام ایرانی صداوسیما قرار است از هشتم مهرماه آغاز شود و تا یازدهم مهرماه ادامه پیدا کند.

این جشنواره برای اولین بار برگزار می‌شود و معاون امور استان‌های صدا و سیما آن را اتفاق بزرگی می‌داند که افتتاحیه و اختتامیه آن نیز از شبکه‌های تلویزیونی روی آنتن خواهد رفت.

هدف این جشنواره به تعبیر مدیرکل مرکز صداوسیمای کردستان که از آن میزبانی می‌کند، فعالیت در بحث وحدت و آشنایی هنرمندان با ظرفیت‌های موسیقی دیگر اقوام و تجلیل از پیشکسوتان بزرگ موسیقی و پاسداشت داشته‌های فرهنگی اقوام ایران زمین است.

آن‌طور که گفته شده، از میان 4521 هزار اثر به این جشنواره ارسال شده 280 اثر مورد توجه هیئت داوران قرار گرفت. شرکت‌کنندگان از گروه‌های موسیقی مناطق مختلف کشورند و در با داوری در سه مرحله نهایتاً 25 اثر از 18 قوم برای اجرا در کردستان انتخاب شد.

قرار است در حوزه آئینی، دفاع مقدس، خوانندگی و نوازندگی از فعالان این عرصه تجلیل شود و همچنین یادبود و تجلیلی از هشت هنرمند شهید نیز برگزار شود.

انتهای پیام/