حال استقلال خوب است باور کنید/ برد ۴-۰ استقلال مقابل یک استقلالی !

استقلال برای پایان دادن به روند تساوی ها و بازگشت به صدر جدول، در پی کسب پیروزی برابر نساجی است.

به گزارش الگونیوز استقلال در روز اوج گیری سپاهان و توقف پرسپولیس به دیداز نساجی رفت.

سه‌شنبه: 28/09/1402 ؛ ساعت: 17:30
ورزشگاه: آزادی تهران /  5 هزار تماشاگر
گروه داوری: بیژن حیدری / کمک ها: حسن انتظاری – یوسف مغروری ؛ داور چهارم: حمید حاج ملک / ناظر: البرز حاجی پور


ترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، زبیر نیک نفس، ابوالفضل جلالی، کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، گوستاوو بلانکو و پیمان بابایی
سرمربی: جواد نکونام

ترکیب نساجی:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده، امیرمحمد هوشمند، احسان حسینی، مرصاد سیفی، صابر حردانی، اسماعیل بابایی، محمود قائدرحمتی، فرشید اسماعیلی، نونو دلگادو و محمدرضا آزادی
سرمربی: مهدی رحمتی

استقلال با ارائه بازی دیدنی و یک‌طرفه، موفق شد با چهار گل از سد نساجی عبور کند و به صدر جدول رده‌بندی بازگردد.

استقلال 4 - نساجی صفر، فریادی که گوش‌ها را کر کرد!

آخرین دیدار هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر به کام استقلال بود و شاگردان نکونام موفق شدند در مسابقه‌ای یک‌طرفه و با ارائه نمایشی دیدنی، میهمان خود نساجی را با چهار گل در هم بکوبند و به صدر جدول برگردد.

نیمه نخست سرد و کسل‌کننده دنبال شد و موقعیت چندانی به روی دروازه‌ها رخ نداد. نخستی فرصت مهم بازی در دقیقه 37 نصیب گوستاوو بلانکو شد که ارسال دیدنی صالح حردانی از سمت راست به روی دروازه، با ضربه سر مهاجم آرژانتینی همراه شد که توپ این بازیکن با فاصله بسیار کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

استقلال پیش از پایان نیمه اول، موفق شد به گل نخست بازی دست یابد. ابوالفضل جلالی از سمت چپ یک توپ را به روی دروازه ارسال کرد که توپ روی نقطه پنالتی به آرمین سهرابیان رسید و ضربه سر تماشایی این بازیکن به گوشه دروازه رفت و به گل تبدیل شد.

هر چقدر نیمه اول سرد بود، استقلال در نیمه دوم طوفانی ظاهر شد. مهرداد محمدی که در نیمه دوم وارد زمین شده بود، در دقیقه 62 اثرگذاری خود روی گل دوم را نشان داد. او پشت محوطه جریمه پاس پشت پای رمضانی را دریافت کرد که شوت محمدی پس از برخورد به دو بازیکن نساجی تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد.

استقلال دو دقیقه بعد موفق شد گل سوم را به ثمر برساند. روی یک ضدحمله سریع، هر سه بازیکن تعویضی نکونام نقش اصلی را ایفا کردند. ابتدا پاس محمدی به مهری رسید و او توپ را دوباره به مهرداد رساند. این بازیکن چند متری را پیش رفت و سپس در سمت چپ رمضانی را صاحب موقعیت کرد که شوت او وارد دروازه شد.

آبی پوشان در ادامه به گل چهارم نیز رسیدند. آرمین سهرابیان در سمت چپ توپ را به ابوالفضل جلالی رساند. این بازیکن به عرض زد و ضربه‌اش را روانه دروازه کرد که شوت او پس از برخورد به پای یکی از بازیکنان نساجی برخورد کرد و ارتفاع گرفت و به گل تبدیل شد.

جعفر سلمانی دو موقعیت بسیار خوب گ’لزنی را به دست آورد که با بدشانسی به گل تبدیل نشدند. ابتدا شوت فنی و بغل پای این بازیکن از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. او سپس از سمت چپ حرکت کرد و وارد محوطه جریمه شد که شوت او با برخورد به تیرک دروازه، کل خط دروازه را طی کرد و از سمت دیگر به بیرون رفت.

در نهایت استقلال با نتیجه چهار بر صفر موفق شد از سد نساجی عبور کند و صدر جدول رده بندی را از سپاهان پس بگیرد.


بازی از هفته سیزدهم – بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر
سه‌شنبه: 1402/9/28؛ ساعت: 17:30
ورزشگاه: آزادی تهران/  10 هزار تماشاگر
گروه داوری: بیژن حیدری/ کمک‌ها: حسن انتظاری – یوسف مغروری؛ داور چهارم: حمید حاج ملک/ ناظر: البرز حاجی‌پور


استقلالترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، زبیر نیک‌نفس (46- سعید مهری)، ابوالفضل جلالی (73- جعفر سلمانی)، کوین یامگا (83- سامان تورانیان)، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، گوستاوو بلانکو (59- آرمان رمضانی) و پیمان بابایی (46- مهرداد محمدی)
سرمربی: جواد نکونام

ترکیب نساجی:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده (46- امیرمهدی جان‌ملکی)، امیرمحمد هوشمند، احسان حسینی، مرصاد سیفی، صابر حردانی (71- آریا برزگر)، اسماعیل بابایی (71- محمدرضا ترابی)، محمود قائدرحمتی، فرشید اسماعیلی، نونو دلگادو (57- حسین زامهران) و محمدرضا آزادی
سرمربی: مهدی رحمتی


کارت زرد:

استقلالاستقلال:کارت زردکوین یامگا (73) کارت زردمهرداد محمدی (84)

نساجی:کارت زردامیرمحمد هوشمند (53) کارت زردمحمود قائد رحمتی (89)


شرح گل ها:

استقلال یک – نساجی صفر (دقیقه 43: آرمین سهرابیان): استقلال از سمت چپ حمله‌ای را ترتیب داد که ارسال ابوالفضل جلالی روی نقطه پنالتی به آرمین سهرابیان رسید که ضربه سر این بازیکن به گوشه دروازه رفت و به گل نخست بازی تبدیل شد.

گل به خودیاستقلال 2 – نساجی صفر (دقیقه 62: امیرمهدی جان ملکی): پاس رضاوند روی قوس محوطه جریمه به رمضانی رسید و او با پاس پشت پا، توپ را برای محمدی کاشت که شوت این بازیکن ابتدا به پای احسان حسینی و سپس امیرمهدی جانملکی برخورد کرد و وارد دروازه شد.

استقلال 3 – نساجی صفر (دقیقه 64: آرمان رمضانی): استقلال یک ضدحمله سریع را ترتیب داد. پاس مهری به محمدی رسید و او نیز رمضانی را در سمت چپ صاحب توپ کرد که این مهاجم در مصاف تک به تک با مظاهری، موفق شد توپ را وارد دروازه حریف کند.

استقلال 4 – نساجی صفر (دقیقه 68: ابوالفضل جلالی): جلالی از سمت چپ حرکت کرد و سپس به عرض زد که شوت محکم و روی پای این بازیکن پس از برخورد به یکی از مدافعان ارتفاع گرفت و از بالای سر مظاهری رد شد و به گل چهارم آبی پوشان تبدیل شد.


کرنومترلحظات حساس:

دقیقه 25: اسماعیل بابایی از راه دور اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 37: بالاخره مهمترین موقعیت بازی در این لحظه شکل گرفت. ارسال دیدنی صالح حردانی به روی دروازه با ضربه سر گوستاوو بلانکو با کمترین اختلاف ممکن از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 3+45: ارسال کرنر نونو دلگادو پس از اشتباه حسینی، به سر وحید محمدزاده برخورد کرد و به شکل خطرناکی روی تور دروازه استقلال فرود آمد که داور به اشتباه اعلام کرنر کرد.

1968736

دقیقه 62: سعید مهری پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: ارسال سعید مهری از سمت چپ در پشت نقطه پنالتی به آرمان رمضانی رسید که ضربه سر او را مظاهری مهار کرد.

دقیقه 81: جعفر سلمانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت فنی و تماشایی او با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 85: روی پاس مهدی‌پور، جعفر سلمانی از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد و در شرایطی که مظاهری با تصور ارسال کمی از دروازه بیرون آمده بود، ضربه مستقیم و زمینی سلمانی به تیرک دروازه برخورد کرد و کل خط دروازه را طی کرد و از سمت مقابل به بازیکنان استقلال رسید که در ادامه این توپ به جایی نرسید.

دقیقه 87: ضربه زمینی آرش رضاوند را رشید مظاهری مهار کرد.


📌اتفاق ویژه: 
استقلال برای دومین بار متوالی موفق شد که نساجی را با پیروزی چهار بر صفر شکست دهد. آنها آخرین بار نیز در بازی جام حذفی توانسته بود حریف قائمشهری را با این نتیجه مغلوب کند. بدین ترتیب نساجی در چهار تقابل اخیر خود با استقلال 12 گل دریافت کرده است.

🥇 بهترین بازیکن:
بدون شک آرمان رمضانی و مهرداد محمدی نمایش درخشانی داشتند. بازیکنانی که در نیمه دوم به بازی آمدند و روی گل‌های همدیگر اثرگذار بودند. رمضانی پاس گل محمدی را داد و برعکس این موضوع نیز اتفاق افتاد و محمدی با پاسی دیدنی، آرمان را در موقعیت تک به تک قرار داد که منجر به گل سوم استقلال شد.


در حاشیه:

بولت زیر مجموعهجواد نکونام، سرمربی استقلال، که از سوی هواداران این تیم بارها تشویق شد، با دو فرزندش در ورزشگاه حضور یافت.

بولت زیر مجموعهشماری از هواداران نساجی در ورزشگاه حضور دارند و به تشویق تیم‌شان می‌پردازند.

بولت زیر مجموعهعلی خطیر مدیرعامل و فرشید سمیعی عضو حقوقی هیات مدیره باشگاه استقلال پس از ورود تیم، در ورزشگاه حاضر شدند.

بولت زیر مجموعهاعلام خبر گل دوم استقلال خوزستان به پرسپولیس، سکوهای آزادی را به وجد آورد و هواداران استقلال به شادی پرداختند.

بولت زیر مجموعهپس از ورود کادرفنی استقلال به زمین، هاشمی‌نسب و نوازی به شدت تشویق شدند.

بولت زیر مجموعههواداران استقلال در هنگام گرم کردن بازیکنان، علاوه بر تشویق تیم‌شان حنیف عمران‌زاده، رشید مظاهری و فرشید اسماعیلی، بازیکنان سابق خود را مورد تشویق قرار دادند.

بولت زیر مجموعهارسلان مطهری که چند دیدار است جایی در ترکیب استقلال ندارد نامش در لیست 18 نفره بازی امروز نیز قرار نگرفته است. ایمان سلیمی نیز به دلیل مصدومیت به این بازی نرسید.

بولت زیر مجموعهروزبه چشمی هنگام گرم کردن به هم‌‌تیمی‌هایش تأکید کرد که از دقیقه یک برای پیروزی بازی کنند.

بولت زیر مجموعهجواد نکونام و سیدمهدی رحمتی که زمانی در استقلال و تیم ملی هم‌بازی بودند قبل از شروع بازی با یکدیگر برخورد گرمی داشتند. همچنین اعضای کادر فنی دو تیم با هم خوش و بش کردند.

بولت زیر مجموعهآنتونی مانیکونه، مربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال، از نزدیک نظاره‌گر بازی است.

بولت زیر مجموعههواداران استقلال در روبه‌روی جایگاه ورزشگاه آزادی پیراهنی بزرگ با شماره شش که متعلق به دوران بازی نکونام در استقلال بود را به اهتزاز درآوردند. آنها همچنین مهدی رحمتی سرمربی نساجی و دروازه‌بان پیشین خود را تشویق کردند.

بولت زیر مجموعهسیدحسین حسینی کاپیتان استقلال اولین بازیکن این تیم بود که برای گرم کردن وارد زمین شد و به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت.

بولت زیر مجموعهمهدی هاشمی‌نسب هنگام تشویق حسینی، مشغول فیلمبرداری از سکوها و زمین بود.

بولت زیر مجموعهسرمای هوا باعث شده هواداران استقلال به صورت ایستاده تیمشان را تشویق کنند.

بولت زیر مجموعههواداران نساجی بازیکنان این تیم را با شعار ببرهای مازندران تشویق کردند. شاگردان رحمتی نیز پس از گرم کردن و هنگام برگشت به رختکن، به سمت سکوهای ضلع شمالی رفتند و از هواداران اندک نساجی تشکر کردند.

انتهای پیام/