حال طارمی خوب نیست!

روزگار بر وفق مراد ستاره ایرانی پورتو نیست، اما شاید وضعیت او در این باشگاه تغییر کند.

روزگار بر وفق مراد ستاره ایرانی پورتو نیست، اما شاید وضعیت او در این باشگاه تغییر کند.

طارمی خیلی زود برمی‌گردد!

به گزارش الگونیوز مهدی طارمی  در آخرین مسابقه قبل از فیفا دی اتفاق غیرمنتظره‌ای را در دوران حرفه‌ای خود تجربه کرد و برای نخستین بار به دلیل مسائل فنی از سوی سرمربی تیمش در فهرست مسابقه با ویزلا قرار نگرفت که در بازگشت از اردوی تیم ملی ایران نیز وضعیت او تغییر نکرد و این بازیکن در دیدار شنبه شب برابر استوریل دور از لیست بازی بود که پورتو هم در غیاب او با یک گل شکست خورد.

پورتو وضعیت بحرانی پیدا کرده و علاوه بر اینکه از لیگ قهرمانان اروپا و لیگ کاپ پرتغال حذف شده، به دلیل اختلاف 10 امتیازی با اسپورتینگ صدرنشین که یک بازیِ کمتر هم انجام داده، تقریبا شانس قهرمانی در لیگ برتر این کشور را نیز از دست رفته می‌بیند و بعید است در هفت هفته باقی مانده اتفاق معجزه‌آوری برای آنها رقم بخورد ولی در این وضعیت، اوضاع مهدی طارمی نیز مثل تیمش خیلی خوب نیست.

1920332

باشگاه پورتو در نیم‌فصل دوم که منجر به جدایی موسی مارگا می‌شد، این بازیکن را تبدیل به یک مهره نیمکت نشین کرده بود و حالا به نظر می‌رسد چنین سرنوشتی هم در انتظار مهدی طارمی باشد؛ بازیکنی که بحث انتقالش به اینتر میلان در تابستان آینده وجود دارد و به همین دلیل کونسیسائو نیز در دو مسابقه گذشته روی نام او خط قرمز کشیده و پیشتر هم به‌عنوان یار جانشین استفاده می‌کرد.

مهدی طارمی با وجود اینکه فصل قبل آقای گل لیگ برتر پرتغال شد و نقش مهمی در قهرمانی‌های تیمش در سه سال اخیر داشت، اما حالا تبدیل به مهره‌ی کنار رفته برای کونسیسائو شده، اما شرایطی که این تیم دارد و حضورش در نیمه نهایی جام حذفی شاید کاری کرند تا این ستاره ایرانی خیلی زود و در دیدار چهارشنبه شب برابر ویتوریا گیمارش به میادین برگردد.

این بازیکن ایرانی در دو دیدار اخیر تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 مقابل ترکمنستان حضور ثابت در زمین داشت و در هر دو مسابقه پاس گل داد، اما در بازگشت به پرتغال دور از فهرست برابر استوریل بود و بعید است شرایط او (غیر از جام حذفی) چندان تغییر کند.

پورتو هفت بازی دیگر تا پایان فصل جاری لیگ برتر پرتغال دارد و در این شرایط که قهرمانی هم برای آنها از دست رفته، شاید کونسیسائو دیگر از طارمی استفاده نکند و مهره‌هایی که سال بعد در دسترس دارد را به زمین بفرستد، اما در این شرایط شاید حضور در جام حذفی کاری کند تا ستاره ایرانی دوباره برای اژدها به میدان برود.

1997453

پورتو چهارشنبه شب هفته جاری در مسابقه رفت مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرتغال به مصاف ویتوریا گیمارش خواهد رفت که مهدی طارمی ممکن است در این بازی به فهرست برگردد و مثل دیدار رفت همین فصل که حضور تعویضی در زمین داشت، به‌عنوان بازیکن تعویضی شانس بازی پیدا کند ولی همه این‌ها بستگی به نظر کونسیسائو دارد.

همه این شرایط به این دلیل برای طارمی رقم خورده که پورتو علاقه‌ به تمدید قرارداد با او و فروش آن به اینتر میلان (برای درآمدزایی) داشت، اما ستاره ایرانی در شرایطی احتمالا راهی ایتالیا خواهد شد که قراردادش در پایان فصل به اتمام خواهد رسید و بازیکن آزاد است.

قدرت‌نمایی کونسیسائو برای طارمی و خارج کردن این بازیکن از ترکیب و فهرست مسابقات پورتو در شرایطی اتفاق افتاده که هنوز هیچ خبر رسمی درباره انتقال طارمی به اینتر میلان منتشر نشده ولی شایعاتی مبنی بر امضای قرارداد سه ساله او در ژانویه و انتقالش در پایان فصل وجود دارد.

طارمی به دلیل همراهی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا، نتوانست در ژانویه به میلان برود و در تست‌های پزشکی اینتر شرکت کند و از سوی دیگر قرارداد رسمی طرفین هم رسانه‌ای نشده و مشخص نیست کونسیسائو چرا چنین رفتاری با ستاره ایرانی خود دارد، اما آنچه دیده می‌شود، لج‌بازی سرمربی پرتغالی با بهترین بازیکن سه فصل اخیرش است.

1993711

کونسیسائو شنبه شب پس از شکست مقابل استوریل به دلیل گلایه از داوری در نشست خبری حضور پیدا نکرد تا پاسخگوی رسانه‌ها و سوال احتمالی درباره دلیل غیبت مهدی طارمی باشد، اما بدون شک در کنفرانس‌های بعدی در این باره پاسخ خواهد داد.

طارمی در فصل 24-2023 نمایش خوبی در لیگ قهرمانان اروپا داشت و در هفت مسابقه توانست دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل بدهد و در دو دیدار لیگ کاپ هم یک گل زد، اما آمار او در لیگ برتر پرتغال کاملا متفاوت از سالیان گذشته بوده و ثبت 3 گل و یک پاس گل در 16 بازی کاری کرده تا عملکردش در این رقابت‌ها قابل دفاع نباشد.

بدون شک اگر طارمی در هفت هفته باقی مانده از لیگ برتر پرتغال دور از ترکیب پورتو باشد و فرصت بازی به او نرسد، شرایط خوبی برای فیفا دی حساس بعدی در ژوئن نخواهد داشت و می‌تواند این مسئله به ضرر تیم ملی هم شود