حمله تند رضا کیانیان به یکی از تماشاگران تئاتر: «ما اینجا داریم جان می‌کنیم آن وقت شما…»

از ابتدای شروع نمایش «پدر» با نقش آفرینی رضا کیانیان، عدم همکاری تماشاگران در استفاده نکردن از تلفن همراه باعث ایجاد اختلال در صدای سالن شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ شیوه ساخت سالن اصلی تئاتر شهر و طراحی آگوستیک این سالن باعث می‌شود تا بازیگران حرفه‌ای نیازی به استفاده از میکروفون برای ارتباط با مخاطب نداشته باشند اما آروند دشت‌آرای در طراحی «پدر»، استفاده‌ای کاملا متفاوت از میکروفون برای ارتباط بهتر مخاطب با دیالوگ‌گویی بازیگرانش کرده است.

«پدر» یکی از آثار خوب روی صحنه تئاترشهر است، نمایشی که با کارگردانی آروند دشت‌آرای و با حضور رضا کیانیان، سعید چنگیزیان، مارین ون هولک، سوگل خلیق، شیدا خلیق و چندی دیگر از بازیگران تئاتری گروهی تماشاگر پسند را روی صحنه فرستاده است، ‌ همین اتفاق باعث شده تا برخی مخاطبان از وجود میکروفون برای بازیگران در سالن اصلی تئاترشهر آن هم با وجود بازیگرانی که توان بیان خوبی دارند، ‌ متعجب شوند.

دلیل این اتفاق را از کارگردان نمایش جویا شدیم، دشت‌آرای در این رابطه بیان کرد که «به دلیل بازی‌های مینی‌مال و رئال در نمایش و اینکه بازیگران به جهت شکل و نوع بازی که برایشان انتخاب شده باید خیلی عادی و به شکل روزمره باهم صحبت کنند تا به باورپذیری‌ای که در نمایش مدنظرمان بوده آسیب نرسد، از میکروفون برای انتقال صدا استفاده کردیم چراکه وقتی در طول روز با هم صحبت می‌کنیم نیازی به بیان با حجم بالای تئاتری نداریم. در واقع تمهیدی بود تا صدای روزمره بازیگران تقویت شود.»

البته باید گفت از ابتدای شروع نمایش «پدر»، عدم همکاری تماشاگران در استفاده نکردن از تلفن همراه باعث ایجاد اختلال در صدای سالن شده است، تاجایی که رضا کیانیان پس از پایان اجرای نمایش یکی از تماشاگران مستقیم مورد خطاب قرار داد و با لحنی اعتراضی گفت: «ما روی صحنه جان می‌کنیم و شما تلگرام چک می‌کنید تا زحمت ما بیشتر شود!.»

گفتنی است هر روز در ابتدای نمایش «پدر» یکی از بازیگران با یادی از آتیلا پسیانی و عادت همیشگی او برای عدم استفاده از تلفن همراه از تماشاگران می‌خواهد به دلیل تاثیر استفاده از موبایل بر صدای نمایش تلفن همراه خود را خاموش کنند.

نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و با کارگردانی آروند دشت‌آرای داستانی از پدری است که با بیماری آلزایمر دست‌وپنجه نرم می‌کند. این نمایش هر روز در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه است.

انتهای پیام/