حنجره خواننده مشهور ایرانی بیمه شد

با همکاری صندوق اعتباری هنر و یکی از شرکت های بیمه، حنجره یک خواننده ایرانی بیمه شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ همزمان با پنجاهمین سالگرد تأسیس بیمه دانا، با پیشنهاد صندوق اعتباری هنر بیمه نامه ی حنجره ی مصطفی راغب، خواننده جوان کشور از سوی بیمه دانا به او اهدا شد.

رضا جعفری مدیرعامل بیمه دانا با اعلام این خبر و اشاره به جزییات آن گفت: یکی از مواردی که احتمال مخاطره و آسیب پذیری در قشر هنرمندان به ویژه اهالی موسیقی ایجاد می کند موضوع حنجره و صدای آنهاست؛ ممکن است در این خصوص مشکلی برای هنرمندان این عرصه بوجود نیاید اما این مخاطره همواره متوجه هنرمندان موسیقی و به ویژه خوانندگان خواهد بود.

مدیر عامل بیمه دانا ادامه داد: با پیگیری سید مجید پوراحمدی، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر برای بیمه کردن حنجره هنرمندان و با بررسی های به عمل آمده این مهم نیز در قالب محصولات خدمات بیمه دانا تعریف و برای اولین بار همزمان با جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس این شرکت، حنجره آقای مصطفی راغب بیمه شد.

وی افزود: در صورت بیماری یا حادثه ای که منجر به آسیب‌دیدگی یا از دست دادن صدای این خواننده محبوب کشور شود،‌ بیمه نسبت به جبران خسارت تا سقف ۱۵ میلیارد ریال اقدام می‌کند.

به گفته جعفری، بیمه دانا حامی هنرمندان و اهالی خوب فرهنگ وهنر کشور است و این آمادگی را دارد که در خصوص همه هنرمندان با هماهنگی صندوق اعتباری هنر کار بیمه های مختلف آنها را غیر از بیمه درمان نیز انجام دهد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با اشاره به اهمیت بیمه اعضای بدن هنرمندان گفت: یکی از مهمترین اهداف صندوق اعتباری هنر کاهش دغدغه های فعالان حوزه فرهنگ و هنر است. از این رو صندوق اعتباری هنر با توجه به نیازهای اعضای تحت پوشش تلاش می کند نسبت به توسعه کمی و کیفی خدمات خود اقدام کند.

پوراحمدی در ادامه افزود: یکی از مهمترین حمایت های صندوق اعتباری هنر ارائه خدمات بیمه ای است. طی تفاهم نامه ای که سال گذشته با بیمه دانا منقعد شد، صدور بیمه نامه های مختلف با تخفیفات ویژه بیمه ای برای اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان یکی از مفاد مهم درنظر گرفته شد. از آنجا که اعضای بدن اصحاب فرهنگ و هنر نقش مهمی در تولید آثار آنان دارد و این عضو خاص در معرض آسیب بیشتری قرار دارد، طی هماهنگی با بیمه دانا موضوع بیمه اعضای بدن هنرمندان مطرح شد تا یکی از دغدغه های مهم جامعه فرهنگ و هنر را در صورت حادثه یا بیماری کاهش دهیم.

مشاور وزیر فرهنگ در پایان اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر یکی از بزرگترین سرمایه کشور هستند و صیانت از آنان رسالت همه ماست. تمام تلاش ما این است که با کاهش دغدغه های فعالان حوزه فرهنگ و هنر فعالیت آنان تداوم یابد.

مصطفی راغب نیز در این مراسم ضمن تشکر از مدیران بیمه دانا و صندوق اعتباری هنر گفت: صدای ما متعلق به مردم است و هر آنچه که داریم از هواداران و مردم نازنین کشور داریم. امیدوارم این حنجره برای مردم بماند.

این خواننده مطرح کشور در ادامه افزود: هرکدام از ما در طول زندگی رسالتی داریم و این رسالت را خدا بر دوش ما نهاده است. امیدوارم به نحو احسن از آن استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: این صدا و حنجره برای مردم است، امیدوارم همیشه باعث شادی این مردم نازنین شوم.

در پایان این مراسم بیمه نامه حنجره و صدای مصطفی راغب به او اهدا شد.

انتهای پیام/