خبرنگاران برای دریافت وام کم بهره اقدام کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: تشکیل پرونده برای پرداخت وام کم‌بهره خرید تجهیزات خبرنگاری به ۱۵۰ نفر از خبرنگاران و صاحبان رسانه استان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری الگونیوز؛ فرشید فلاح روز شنبه ابراز کرد: پرداخت ۹۰ میلیون تومان وام کمک هزینه خرید تجهیزات خبرنگاری، با اهتمام ویژه و با همراهی بنیاد برکت با تشکیل پرونده در دست اقدام است.

وی ادامه داد: مجری طرح پرداخت وام کمک هزینه خرید تجهیزات خبرنگاری به خبرنگاران و صاحبان رسانه استان سمنان بنیاد برکت است و اسامی برای دریافت وام به این بنیاد ارسال شد و اکنون طی چند مرحله با اولویت‌بندی به خبرنگاران واجد شرایط برای تشکیل پرونده با پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و با هدف بهبود تجهیزات خبرنگاران استان برای ۱۵۰ نفر وام ۹۰ میلیون تومانی با سود بانکی چهار درصد پیش‌بینی شده است که جزئیات بیشتر اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به نقش رسانه در جهاد تبیین و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب، تصریح کرد: حمایت از خبرنگاران از اولویت‌های دولت سیزدهم و در دستور کار مسوولان استان سمنان است.

فلاح با تاکید بر نگاه حمایتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان نسبت به رسانه‌های فعال تصریح کرد: بر پایه قوانین، نظم در انتشار، شاخص مهم حمایت از رسانه‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می‌شود و امید است صاحبان رسانه‌های استان به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی یادآور شد: تدبیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای ساماندهی خبرنگاران راهبرد تعیین‌شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساماندهی خبرنگاران سامانه جامع رسانه‌های کشور را راه‌اندازی کرد و عضویت در این سامانه ملاک ساماندهی خبرنگاران استان است.

مجموع خبرنگاران عضو خانه مطبوعات، انجمن خبرنگاران و پذیرفته‌شدگان در سامانه جامع رسانه‌های کشور در این استان کمتر از ۲۰۰ نفر است.

انتهای پیام/