خطراتی که رانندگان را در تابستان تهدید می کند

94 موتورسوار در تابستان سال گذشته فوت شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:

عامل اصلی تصادفات پایتخت در فصل تابستان مشخص شد / راکبین موتورسیکلت چراغ این وسیله را در روز روشن کنند.
94 موتورسوار در تابستان سال گذشته فوت شده اند
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ ، دلایل اصلی تصادفات سال گذشته تهران را در فصل تابستان اینگونه تشریح کرد ؛
وی بیان داشت : بیشترین علل وقوع تصادفات در شهر تهران و در تابستان سال گذشته به ترتیب مربوط به عدم توجه به جلو با 34 درصد ، عدم رعایت حق تقدم عبور با 16درصد ، تغییر مسیرهای ناگهانی 11 درصد و حرکت با دنده عقب با 10 درصد و مابقی علل ها نیز 29 درصد از علل تصادفات را به خود اختصاص داده اند .
وی ادامه داد : بر همین اساس عدم توجه به جلو بیشرین نقش و رتبه اول را در تصادفات شهر تهران در تابستان گذشته داشته است .
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور گفت : همچنین در این بازه زمانی ( تابستان ۱۴۰۲) میزان کل تصادفات فوتی 175 نفر ، کل تصادفات جرحی 6135 نفر و میزان کل تصادفات خسارتی 23996 مورد بوده است .
رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد : موتورسواران یکی از کاربران آسیب پذیر در تصادفات هستند که با کوچکترین بی احتیاطی جان خود و ترک نشین و حتی دیگر عابرین پیاده را به خطر می اندازند و در صورت واژگونی تصادف آنها به جرحی و فوتی تبدیل می شود .
وی گفت : در دل آمار اعلام شده، متاسفانه تصادفات فوتی موتورسواران 94 نفر ، تصادفات جرحی آنها 3943 نفر و میزان تصادفات خسارتی موتورسواران 3084 مورد در تابستان سال گذشته بوده است .
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور اظهار داشت :عدم توجه به جلو از سوی رانندگان تهرانی ، اولین علت وقوع تصادفات می باشد که لازم است رانندگان حین رانندگی فقط توجه به جلو داشته باشند واز انجام هرگونه اقدامی مانند خوردن و آشامیدن ، صحبت با تلفن همراه ، استعمال دخانیات و صحبت با سرنشینان خودرو که حواس آنان را از رانندگی پرت می کند جدا خودداری نمایند .
وی با اشاره به فصل گرما و لازمه ی توجه موتور سواران به اهمیت استفاده از کلاه ایمنی ، به راکبین موتورسیکلت نیز توصیه کرد که حتما قبل از روشن نمودن این وسیله نقلیه از کلاه ایمنی استاندارد استفاده کرده و در روز چراغ موتورسیکلت را جهت بهتر دیده شدن توسط دیگر رانندگان روشن نگه دارند تا شاهد تصادفات دلخراش نباشیم.

انتهای پیام/