دانشنامه هنر عاشیقلار رونمایی می‌شود

آیین رونمایی از «دانشنامه هنر عاشیقلار» به کوشش علی پولاد با اجرای عاشیق‌های نواحی ایران پنجشنبه ۷ دی در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ مراسم رونمایی از دانشنامه هنر عاشیقلار که به کوشش علی پولاد، نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و هنر نگاشته شده است، روز پنجشنبه ۷ دی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ‌و‌ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و اهالی موسیقی از ساعت ۱۷ در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

علی پولاد متولد ۱۳۲۳ کارشناس ارشد رشته مهندسی کشاورزی از ترکیه است و انتشار رباعیات خیام به زبان‌های فارسی، انگلیسی، روسی و ترکی و کتب متعدد دیگر را در کارنامه کاری خود دارد، انتشار برگزیده‌ای از سخنان امام علی(ع) باعث شد تا دانشگاه آذربایجان به او دکترای افتخاری اهدا کند.

در مراسم رونمایی از دانشنامه هنر عاشیقلار که علی شکیبا مدیریت اجرایی آن را برعهده دارد، از تعدادی از عاشیق‌های پیشکسوت ایرانی نیز تقدیر خواهد شد.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است. همچنین به افراد حاضر در برنامه ۶۰۰ نسخه دانشنامه شش جلدی هنر عاشیقلار؛ اثری با دربرگیری تاریخ، ادبیات و موسیقی هنر عاشیقی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/