داوران «بخش مستند» جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند

داوران بخش «فیلم مستند» هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ الله امیری، مرتضی پایه شناس، محسن اسلام زاده، محمدعلی رخشانی و کتایون جهانگیری به عنوان داوران بخش فیلم مستند هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند و آثار راه یافته به جشنواره در بخش های بلند، نیمه بلند و کوتاه را داوری خواهند کرد.

فتح الله امیری عضو انجمن مستندسازان ایران و عضو انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران است. او تاکنون مستندهایی با موضوع حیات وحش و محیط زیست ساخته است.

مرتضی پایه شناس کارگردان مستندهایی نظیر «گلوله باران»، «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه»، «جای خالی یک نفر»، «جایی که زندگی می کنیم» و … است. او تندیس بهترین فیلم مستند و بهترین کارگردانی را برای فیلم گلوله باران از سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت دریافت کرد.

محسن اسلام زاده عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران است که تاکنون مستندهای بحران را در مناطق جنگی و بحرانی در کشورهای افغانستان، پاکستان، لیبی، سوریه، عراق، لبنان و … تولید کرده است. مستند «تنها میان طالبان» یکی از آثار اوست.

محمدعلی رخشانی (هاشم زهی)، فیلمنامه‌نویس، تهیه کننده و کارگردان است. از آثار این مستندساز باید به فیلم‌های «نسل سوم»، «جایی برای زندگی»، «موکان»، «مهتاب» و … اشاره کرد.

کتایون جهانگیری نویسنده، کارگردان و مستندساز است. او در سال ۱۳۸۰، اولین مستند خود به نام «سنگ و آتش» را ساخت. علاقه وی به طبیعت و مسائل محیط زیستی، او را به سوی ساخت فیلم با سوژه های محیط زیستی و فعالیت های مربوط به محیط زیست سوق داد که از جمله آنها فیلم «شکارچی» و مجموعه «پناه جان» است.

هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش‌های «فیلم مستند»، «مجموعه مستند»، «عکس مستند» و «مستندنگاری» به‌دبیری یاسر فریادرس، برگزار می‌شود. زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره به‌زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/