درمان فشار خون با ماساژ قسمتی از بدن

بسیاری از ما با فشارخون بالا دست و پنجه نرم می کنیم اما روش های طبیعی وجود دارد که باعث کاهش سریع فشار خون می شود.

به گزارش گروه دانستنی ها و سلامت خبرگزاری الگونیوز، فشار خون بالا یکی از مشکلات بسیار رایج است و بسیاری از افراد درگیر آن هستند. این مشکل اغلب بسیار ناگهانی رخ می دهد و ما باید دست کم روش هایی فوری مثل استفاده از نقاط فشار بلد باشیم تا بتوانیم فشار خون خود را پایین آوریم.

نقاط فشار به بخش های خاصی در سطح بدن اطلاق می شود که نسبت به فشار حساس هستند. از این نقاط فشار استفاده های مختلفی می توان کرد، مثلا یک کاربرد آن در طب فشاری است که از آن برای درمان بیماری ها استفاده می شود.

فشار خون بالا، علاوه بر حال بدی که ایجاد می کند، می تواند شما را در معرض خطر بروز بیماری های قلبی و سکته مغزی قرار می دهد.

در ادامه شما را با ۵ نقطه از بدن آشنا خواهیم کرد که با فشار دادن آن ها می توانید فشار خون خود را فوراً پایین آورید.

1- نقطه LV 3

این نقطه که بین انگشتان شست و دوم پا قرار گرفته Liver 3 یا به اختصار LV3 نام دارد. با یک دقیقه فشار دادن این نقطه می توانید به حل مشکلات مختلف بدن خود کمک کنید از فشار خون بالا گرفته تا دردهای قاعدگی و اضطراب. در مجموع، پاهای شما نقاط فشار مختلفی دارند که با ماساژ هر کدام می توانید کمک زیادی به بهبود سلامت خود کنید.

2- نقطه LI 4
نقطه ی Large Intestine 4 یا به اختصار LI 4 روی دستان شما قرار دارد. شما می توانید با انگشت شست دست دیگر خود برای مدتی این نقطه را فشار دهید یا به آن ضربه بزنید. تحریک این نقطه به رفع دردهای مزمن، افزایش ایمنی بدن و همینطور کاهش فشار خون کمک می کند.

3- نقطه PC 6
نقطه ی Pericardium 6 یا به اختصار PC 6 در سمت داخلی ساعد قرار دارد. برای پیدا کردن آن به اندازه ی تقریباً سه انگشت از مچ دست بالاتر بیایید و وسط دست را فشار دهید. فشار به این نقطه باعث تنظیم دستگاه گردش خون بدن می شود، مسأله ای که به قلب کمک می کند و فشار خون را پایین می آورد. با این کار می توانید به رفع حالت تهوع، سردرد و ماشین گرفتگی هم کمک کنید.

4- نقطه GB 20
Gallbladder 20 یا به اختصار GB 20 در واقع دو نقطه هستند که روی هر دو سمت مهره های گردن، درست در انتهای جمجمه قرار دارند. برای فعال کردن این نقاط باید به مدت یک دقیقه فشار ملایمی همزمان به هر دوی آن ها وارد کنید. دستان خود را بی حرکت نگه دارید و هیچ حرکت دیگری به آن ها ندهید. برای این کار از انگشتان شست خود استفاده کنید. این کار به کاهش فشار وارده به گردن هم کمک می کند و تب و مشکلات چشمی را رفع می کند.

5- GV 20
نقطه ی Governing Vessel 20 یا به اختصار GV 20 بالای سر قرار دارد. برای پیدا کردن این نقطه، یک خط فرضی از یک گوش به گوش دیگر بکشید؛ وسط این خط، روی سر شما قرار می گیرد. با ماساژ این نقطه یا فشار دادن آن می توانید فشار خون خود را پایین آورید، سرگیجه ی خود را برطرف کنید یا تنها کمی خودتان را آرام کنید.

معالجه طبیعی فشار خون
علاوه بر شیوه های فوری و موقتی، روش های دیگری هم هست که با استفاده از آن ها می توانید فشار خون خود را به شکلی طبیعی تحت کنترل درآورید.

انتهای پیام/