دعوت به مشارکت سکوهای صوت‌و تصویر فراگیر در پوشش آیین‌های مذهبی محرم و صفر

هفتمین نشست شورای راهبری مجمع «رصتا» با تاکید بر ایجاد بستر مناسب پخش‌های مناسبتی زنده هیئت‌ها و مراسم‌های مذهبی ماه محرم و صفر از سکوهای صوت‌و تصویر فراگیر برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ هفتمین نشست شورای راهبری مجمع رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر ایران(رصتا) با فرارسیدن ماه محرم و با حضور حسین زارعی مدیرکل صدور مجوز ساترا و اکثریت اعضای شورای راهبری مجمع «رصتا» در محل خانه مداحان تهران به میزبانی حاج حسین طاهری برگزار شد.

در این جلسه بر ضرورت حمایت و ایجاد بستر مناسب پخش‌های مناسبتی شامل پخش زنده هیئت‌ها و مراسم‌های مذهبی، به‌عنوان تکلیفی دینی و مسئولیت اجتماعی سکوهای صوت و تصویر فراگیر کشور تأکید شد. براین اساس مجمع «رصتا» در نظر دارد پخش ۲۴ ساعته مراسم‌های عزاداری و سوگواری حضرت اباعبداله‌الحسین(ع) را در قالب استریم (پخش زنده) در اختیار سکوهای عضو این مجمع قرار دهد.

متقاضیان می‌توانند به‌منظور هماهنگی‌های فنی دریافت استریم، با شماره ۸۷۷۰۰۴۵۸ داخلی ۱ تماس بگیرند.

دعوت از سکوهای صوت‌‌و تصویر فراگیر برای مشارکت فعال در تولید و نشر محتوای مرتبط با ایام سوگواری حسینی و همچنین اختصاص ترافیک رایگان برای پخش زنده مراسم‌های مرتبط با این ایام از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

پیش از این اداره کل صدور مجوز ساترا نیز از اختصاص محتوای رایگان مرتبط با ماه محرم به سکوهای دارای مجوز از این سازمان خبر داده بود.