در 11 ماه سال جرای فقط در شهر تهران 

ده میلیون صد و پنجاه و پنج هزار و هفتصدو پنجاه اعمال قانون فقط برای تخلفات ساکن

ترافیک مصنوعی ایجاد نکنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
در این روزهای پایانی سال ترافیک خرید به ترافیک عادی شهر اضافه می شود.
سرهنگ کشیر گفت: مهم ترین علل و دلیل ترافیک در روزهای پایانی سال همین تخلفات ساکن مانند توقفات دوبله می باشد .
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : در 11 ماه سال جاری تاکنون 750-155-10 ( ده میلیون صد و پنجاه و پنج هزار و هفتصد و پنجاه ) فقره اعمال قانون فقط در بحث تخلفات ساکن در شهر تهران توسط همکاران بنده صورت گرفته است .
وی افزود : ماده 163 آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صراحت به موضوع تخلفات ساکن پرداخته و می گوید : توقف در فاصله 15 متری چراغ های راهنمایی و رانندگی شیرهای آب آتش نشانی ، ورود و خروجی مراکز اتش نشانی ، پلیس و بیمارستان ها و مراکز امداد و نجات کلا ممنوع است .


سرهنگ کشیر افزود : با توجه به اینکه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و شهروندان به مراکز خرید مراجعه می کنند و ترافیک در این روزها زیاد است بطبع این ترافیک هم به آن افزوده می شود و مردم در تلاش هستند بعد از اینکه از محل کار و دانشگاه و … خارج می شوند به اتفاق خانواده به مراکز خرید مراجعه می کنند .
وی گفت : برخی مواقع راننده پشت فرمان نشسته و خانواده وی به مغازه مراجعه می کنند و می گویند الان ما سریع باز می گردیم واین دوبله ایستادن ها و توقفات و تخلفات ساکن خود باعث سد معبر و ایجاد ترافیک می شود و باعث می شود که دیگر شهروندان در یک ترافیک مصنوعی قرار بگیرند .
وی گفت : رانندگان می توانند با مراجعه به پارکینگ هایی که به هر حال در اطراف محل مراجعه وجود دارد مراجعه نموده و یا به محلی که موجب سد معبر نشود مراجعه نموده و در آن محل به صورت صحیح پارک نمایند.

انتهای پیام/