رهبر انقلاب: رژیم صهیونیستی اشتباه کرد و تنبیه خواهد شد!

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید فطر، ضمن اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در سوریه و به شهادت رساندن فرماندهان محور مقاومت فرمودند: رژیم صهیونیستی اشتباه کرد، باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد.

به گزارش الگونیوز، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب صبح امروز (چهارشنبه) در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران فرمودند: عید سعید فطر را به همه امت اسلامی و ملت عزیز ایران و شما نمازگزاران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.ایشان بیان کردند: ابر رحمت الهی یک ماه تمام بر امت اسلامی بارید. رحمت الهی و ضیافت الهی در این یک ماه، شامل حال همه آحاد امت اسلامی بود. ملت عزیز ایران از این ضیافت الهی حداکثر استفاده را به حمدالله توانست انجام بدهد، به قدر وسع و توان خود. جشن‌های اول سال شمسی و آغاز فروردین را با معنویت ماه مبارک رمضان متبرک کرد. رهبر انقلاب ادامه دادند: جلوه قرآن در سراسر این ماه چشمگیر بود. یکی از نقطه‌های برجسته ماه رمضان امسال بحمدالله شیوع تلاوت قرآن در بین اقشار مختلف مردم در سراسر کشور بود، که از همیشه درخشان‌تر و زیباتر جلوه کرد و رسانه ملی نیز در ارائه این پیشرفت بزرگ، نقش ایفا کرد. آیت الله العظمی خامنه‌ای تصریح کردند: خدای متعال را باید شکرگزار باشیم که روز به روز، جلوه قرآن و انس با قرآن در کشور افزایش پیدا می‌کند.

ایشان بیان داشتند: محافل ذکر، محافل دعا و محافل تضرع در سرتاسر ماه، بخصوص در لیالی مبارک قدر، جلوه‌های دیگری از معنویت این ماه عزیز بود، و ضیافت الهی را برای مردم عزیز ما زیباتر و مطلوب‌تر قرار داد و و مردم ما توانستند از این ضیافت، بحمدالله استفاده کنند.رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: ماه مبارک رمضان، فرصت بزرگی است. از این فرصت، خیلی‌ها بیشترین استفاده را کردند، آحاد ملت نیز بحمدالله بهره بردند. توصیه موکد ما این است که این ذخیره معنوی را برای خودتان حفظ کنید؛ بخصوص جوانان عزیز ما. به حمدالله جامعه جوان کشور میل به دینداری و توجه به ذکر دعا دارد. این فرصت بزرگیست در ماه رمضان؛ از این فرصت استفاده شد. این را برای خودتان حفظ کنید. این را به عنوان یک ذخیره معنوی برای خودتان به حساب بیاورید.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای گفتند: مسئله روزه بسیار مهم است. آنچه که امسال به بنده خبر داده می‌شد، اینکه گاهی تظاهر به روزهخواری در بعضی از عابر شهر تهران و دیگر شهرها دیده ‌شد. یقیناً نظام جمهوری اسلامی درصدد آن نیست که کسانی را به زور وادار به دینداری کند، اما در برابر هنجارشکنی دینی نیز وظیفه دارد. نباید کوتاهی کنیم؛ و مسئولین، و آحاد مردم، و آمرین به معروف و ناهین از منکر، در این زمینه باید وظیفه خود را انجام بدهند.ایشان تصریح کردند: امیدواریم ان‌شاءلله این سرمایه عظیم دین و معنویت در کشور، برای این ملت همیشه حفظ شود و باقی بماند، که مایه عزت است، مایه سربلندی است و مایه کامروایی در امور دین و دنیاست.رهبر معظم انقلاب بیان داشتند: پروردگارا به محمد و آل محمد، جوانان ما را، مردم ما را، زن‌ها و مردهای ما را در صراط مستقیم حق ثابت قدم بدار.

ظ