روایتی از شهید جاویدالاثر «حمید باکری» در رادیو فرهنگ

برنامه « مستند فرهنگ» در هفته دفاع مقدس روایتگر زندگی شهدای هشت سال دفاع مقدس است این برنامه یکشنبه ۲ مهرماه مستندی از زندگی شهید «حمید باکری» است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ «مستند فرهنگ» که این‌هفته به بررسی و تحقیق درباره فرماندهان دفاع مقدس پرداخته و مروری بر زندگی این سربازان اسلام و وطن دارد، در این قسمت به شرح سرگذشت سردار شهید حمید باکری می پردازد.

شهید حمید باکری از رزمندگان دفاع مقدس بود که در ابتدای سال ۱۳۳۴ در شهرستان ارومیه به دنیا آمد. او به دلیل شهادت برادر بزرگش با مسائل سیاسی و فساد دستگاه شاهنشاهی آشنا شد. بعد از پایان دوران خدمت سربازی در شهر تبریز با برادرش مهدی فعالیت مؤثر خود را علیه رژیم آغاز کرد و خودسازی و تزکیه نفس شهید نیز بیشتر از این دوران به بعد بوده است.

شهید حمید باکری در دوران دفاع مقدس، جانانه و تمام قد از خاک مقدس این مرز و بوم دفاع کرد. این رزمنده دلاور پس از آنکه فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی از سوی امام خمینی (ره) صادر شد، به بسیج پیوست و در پی آن عازم خط مقدم جبهه شد. این شهید پس از شرکت در عملیات‌های موفقیت‌آمیزی، چون «مسلم بن عقیل»، «خیبر» و… سرانجام در جریان عملیات خیبر در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۶۲ بر اثر اصابت آرپی‌جی به شهادت رسید.

« مستند فرهنگ» را از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ ساعت۱۴:۳۰ روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز بشنوید .

انتهای پیام/