کامی که شیرین نشد؛

زندگی در جوار مردگان/ پتک سنگین بر سر مالکین فاز ۶ اندیشه روی میز «برنامه تهران 20»

بهروز کاویانی، شهردار اندیشه ضمن ابراز نارضایتی از احداث آرامستان در جوار اراضی فاز ۶ اندیشه، گفت: درست زمانی که مدارک مالکین به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده بود و منتظر صدور مجوز برای ساخت‌وساز و رفع مشکلات ۸ هزار خانوار بودیم، شهرداری فردیس طرح احداث آرامستان را پیشنهاد داد و پس از ۳۰ سال انتظار، کام مردم با قند و شکر تلخ شد.

به گزارش گروه اجتماعی الگو نیوز، بهروز کاویانی، شهردار اندیشه در گفتگوی تلفنی ضمن ابراز نارضایتی از احداث آرامستان در جوار اراضی فاز ۶ اندیشه، اظهار کرد: حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت فعلی شهر اندیشه است و فاز ۶  شهر اندیشه تاکنون به علت عدم صدور پروانه ساخت تکمیل نشده بود.

کام مردم شیرین نشد

کاویانی ادامه داد: درست زمانی که مدارک مالکین به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده بود و منتظر صدور مجوز برای ساخت‌وساز و رفع مشکلات ۸ هزار خانوار بودیم، شهرداری فردیس طرح احداث آرامستان را پیشنهاد داد و پس از ۳۰ سال انتظار، کام مردم شیرین نشد.

وی با بیان اینکه آرامستان‌ها دیگر در شهر احداث نمی‌شود، گفت: متاسفانه در فاصله حدود ۱۰۰ متری فاز ۶ اندیشه، آرامستانی توسط شهر فردیس استان البرز طراحی شده است. این آرامستان در طرح تفصیلی این شهر نیست و به تازگی این طرح آغاز شده است؛ در حالی که قانون به صراحت اعلام کرده که فاصله آرامستان تا محدوده شهر كمتر از ۱۰ كيلومتر نباشد.

کاویانی تصریح کرد: همچنین بر اساس ماده ۴ آیین‌نامه مقررات بهداشت آرامستان‌ها، آرامستان‌ ﻧﺒﺎﯾﺪ در جهت وزش بادهای غالب به طرف شهر انتخاب شود.

دستور ویژه وزیر راه برای انتقال آرامستان به حریم شهرستان فردیس

به گفته شهردار اندیشه، براساس مستندات موجود، مساحتی که برای احداث آرامستان در نظر گرفته شده، جزو بافت شهری محسوب می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع با وزیر راه و شهرسازی در این باره صحبت کردیم و دستور دادند که آرامستان به حریم شهرستان فردیس البرز منتقل شود.

وی بیان کرد: متاسفانه مسئولان شهر فردیس البرز تاکنون مصوبه‌ای در این باره ارائه نداده‌اند و این موضوع در کمیته برنامه‌ریزی استانی مصوب شده است.

کاویانی عنوان کرد: از مدیران و مسئولان شهر فردیس خواستاریم که فصل الخطاب آنها قانون باشد؛ چراکه درباره رفع این مشکل، مکاتبات بسیاری با وزیر راه و شهرسازی، بازرسی کل کشور صورت گرفته است و اخیراً نیز استاندار تهران با استاندار البرز مکاتبه کردند.

وی تاکید کرد: در ملاقات عمومی مردم شهر اندیشه بسیار ناراضی بودند و برای فردا شکایت قضایی خود را خواهند کرد اما درخواست داریم این موضوع کاملاً دوستانه رفع شود.

شهرداری اندیشه، آماده همکاری برای رفع مشکل آرامستان فردیس است

شهردار اندیشه در پایان اضافه کرد: ضمن اینکه شهرستان فردیس البرز “آرامستان بهشت علی (ع)” در حدود ۲۰ هکتار زمین را اختیار دارند اما برای رفع این مشکل، حاضر به همکاری با شهرداری فردیس در شهرک جدید اعتمادیه شهرستان شهریار با ۵۰ هکتار زمین که برای آرامستان شهر اندیشه طراحی شده هستیم.

انتهای پیام/