سردار قاآنی در دیدار با جبلی چه گفت؟

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دیدار با رئیس صداوسیما به این نکته اشاره کرد: هنر ما باید این باشد که در ابعاد مختلف از ظرفیت‌های‌مان استفاده کنیم، رسانه ملی نیز در تبیین وضعیت جنگ، ترسیم شرایط غزه، امیدآفرینی و... می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

به گزارش الگونیوز یمان جبلی رئیس صداوسیما در دیدار با سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در ساختمان شیشه‌ای سازمان صداوسیما برگزار شد با اشاره به شرایط حاکم بر فلسطین، ماه مبارک رمضان و روز قدس امسال را بی‌سابقه‌ترین ماه مبارک در سال‌های پس از انقلاب دانست و گفت: باید الگویی برای کشورهای دیگر در روز قدس باشیم و یاد مردم مظلوم غزه را زنده نگه‌داریم.

وی افزود: هیچ ماهی را سراغ نداریم که تا این حد مشحون از مسائل مهم در فلسطین اشغالی باشد، نزدیک به شش ماه است که از فجایع غزه می‌گذرد و آن‌ها بیش از 31 هزار شهید تقدیم کرده‌اند.

رئیس رسانه ملی در ادامه به برنامه‌ریزی رسانه ملی و تدارک مقدماتِ برگزاری باشکوه‌ترین راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: نباید در حمایت معنوی و کمک مردمی به بی‌پناهان غزه کم بگذاریم. باید خشم انباشته و عزم مردم برای حمایت از مظلومان فلسطین را به میدان بیاوریم و تمرکزمان را در ماه مبارک بر روز قدس بگذاریم و برای آن روز آماده شویم و با تمام توان در میدان باشیم.

در ادامه این نشست، سردار اسماعیل قاآنی، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و قدردانی از تلاش رسانه ملی در پیشبرد اهداف عالیه نظام به‌ویژه در تبیین مسائل فلسطین، گفت: جغرافیای این حادثه بزرگ، غزه، اما شعاع اثرگذاری‌اش جهانی است. یک ویژگی مشخص عملیات طوفان‌الاقصی این بود که یک بار همه کشورها چه دوست و چه دشمن امتحان شدند.

وی با اشاره به اینکه سازمان صداوسیما، نقش مهمی در تبیین‌ مسائل برای مردم دارد گفت: مردم فلسطین طی این 80 سال همواره مورد هجمه قرار گرفته بودند و فقط دفاع می‌کردند؛ اما به‌تدریج راه جنگیدن عزتمدارانه با دست خالی را آموختند و همه این مفاهیم در واژه  «مقاومت» گنجانده شده است.

سردار قاآنی افزود: شاهد آن بودیم که یک ظلم متراکم 80ساله طوفانی به‌راه انداخت و مقاومت مردم مثال‌زدنی شد و رژیم صهیونیستی غافلگیری مطلقی را در این عملیات تجربه کرد.

وی با ابراز اینکه “برادرانه کنار جریان مقاومت هستیم” گفت: هنر ما باید این باشد که در ابعاد مختلف از ظرفیت‌های‌مان استفاده کنیم، رسانه ملی نیز در تبیین وضعیت جنگ، ترسیم شرایط غزه، امیدآفرینی و… می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران عملیات طوفان الاقصی را نشانه‌ای بر تغییر آرایش قدرت در جهان دانست و گفت: بهره‌برداری مفهومی در رسانه ملی از آنچه در غزه گذشته حائز اهمیت است، در این میان شبهه‌افکنی‌های بسیاری هم رخ می‌دهد که تحلیل مسائل و رفع شبهات در رسانه ملی اثرگذار است و می‌تواند در ادامه مسیر نیز روشنگر باشد.
وی اضافه کرد: هرچقدر ظرفیت‌های رسانه‌ای‌مان را توسعه دهیم می‌توانیم موفق‌تر و اثرگذارتر ظاهر شویم.

انتهای پیام/+