در ادامه حضور بین المللی؛

«سونسوز» راهی بلغارستان شد 

فیلم سینمایی «سونسوز» به کارگردانی رضا جمالی و تهیه کنندگی سلمان عباسی به جشنواره بین المللی فیلم منار بلغارستان راه پیدا کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ فیلم سینمایی «سونسوز» (دهکده ای بدون فرزند) به نویسندگی و کارگردانی رضا جمالی و تهیه کنندگی سلمان عباسی در نهمین حضور بین المللی خود به بخش اصلی شانزدهمین دوره جشنواره فیلم منار در صوفیه بلغارستان راه یافت. پیش از این نیز این فیلم کاندید جایزه بهترین فیلم بلند از جشنواره فیلم آلماتی قزاقستان شده بود.

جشنواره بین المللی فیلم منار که هر ساله بهترین آثار سینمایی، مستند و فیلم کوتاه داستانی را از کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه و شمال آفریقا به نمایش می گذارد، از 12 الی 28 ژانویه 2024 در صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد.

درخلاصه داستان فیلم سینمایی «سونسوز» آمده است: «بیست سال پیش، کاظم فیلمساز پیری در مورد نازایی زنان روستایشان، فیلم مستندی می سازد که در آن زمان راش های فیلم او توسط زنان روستا دزدیده شده و از بین می رود؛ حالا بعد از بیست سال متوجه می شود که مشکل نازایی از زنان روستا نبوده و این بار کاظم تصمیم می گیرد تا فیلمی بسازد تا حقیقت نهفته این ماجرا را آشکار سازد و در مسیر ساخت فیلم با مشکلات بزرگ تری مواجه می شود.»

در فیلم سینمایی «سونسوز» که در ژانر کمدی و به زبان ترکی در استان اردبیل تولید شده است، بازیگرانی چون مریم مومن، حمدالله سلیمی، بهروز الله وردی زاده، صفت آهاری، ناصر محبی، رسول علی نژاد، ولایت خوبدل، احمد پروستان، محمد سیف، سیامک شاگردی، المیرا طاعتی، تعارف زمانی و حبیب شهبازی به ایفای نقش پرداخته اند.

پخش بین المللی این فیلم را شرکت ایریماژ برعهده دارد.

عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری: عبدالله شکری، فیلمبردار: محبوب شکرزاده، مدیر صدابرداری: رضا حیدری، صدابردار: امیر عباس علیرضایی، مدیرصحنه و لباس: رسول علیزاده، تدوین: امیر اطمینان و هما ولی زاده، صداگذاری: حسین قورچیان، طراح گریم: رحیم پرواسی، دستیاران گریم: سودا صدری، سجاد سیدهدا و رضا صاحب نظر، مدیر تولید: مقداد اکبری، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: امین راک، منشی صحنه: مینا عباس زاده، عکاس: وحید یوسف خانی، اصلاح رنگ: نیما دبیر زاده، مشاور رسانه ای: فرانک قنبری، پخش بین الملل: شرکت ایران تصویر(ایریماژ)

انتهای پیام_