شروع کارگاه‌های جشنواره دوم برای ارتقای سواد میراثی با حضور مجید مجیدی / برنامه کارگاه‌های قزوین به‌زودی اعلام می‌شود

برنامه کارگاه‌های آموزشی بخش تهران دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی که در روزهای چهارم و پنجم آذر ماه برگزار می‌شود، اعلام شد. 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز، کارگاه‌ها و پنل‌های آموزشی دومین جشنواره ملی چند رسانه‌ای میراث فرهنگی به عنوان یکی از بخش‌های مهم جشنواره که می‌تواند در ارتقاء سواد میراث‌فرهنگی و تعامل و تبادل‌نظر میان مخاطبان، دوستداران میراث فرهنگی، هنردوستان، صاحب‌نظران و چهره‌های هنری فصل مشترک ایجاد کند، در دو بخش تهران و قزوین طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

این کارگاه‌ها به منظور استفاده علاقه‌مندان، چند روز زودتر از موعد جشنواره در تهران آغاز می‌شود و همزمان با شروع جشنواره در قزوین ادامه می‌یابد.

جلسات کارگاه‌ها و پنل‌ها مستندسازی شده و به‌صورت کتاب، پادکست و فایل‌های صوتی و تصویری قابل عرضه خواهد بود.

بر اساس این خبر برنامه کارگاه‌های آموزشی جشنواره در تهران (۴ و ۵ آذر) به شرح زیر است:

۱- شنبه ۴ آذر از ساعت ۱۴ تا ۱۶، سالن نشست موزه ملی ایران: «بازنمایی مردم شناسی در سینما» با حضور مجید مجیدی.

۲- شنبه ۴ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ سالن نشست موزه ملی ایران: «مکان تاریخی به عنوان عنصر موثر بر روایت» با حضور دکتر شهاب‌الدین عادل و علی شاه‌محمدی.

۳- یکشنبه ۵ آذر از ساعت ۱۱ تا ۱۳، سالن نشست موزه ملی ایران: «فیلم به مثابه سند» با حضور سید محمد بهشتی.

۴- یکشنبه ۵ آذر از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰، سالن نشست موزه ملی ایران: «روایتگری از میراث ملموس و ناملموس» با تدریس شادمهر راستین و آتوسا مومنی.

برنامه کارگاه‌ها و پنل‌های جشنواره در قزوین پس از قطعی‌شدن نهایی، متعاقبا اعلام خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام در کارگاه‌های این دوره جشنواره به  آدرس https://portalch-festival.mcth.ir/ مراجعه و با کلیک روی بخش «ثبت نام گروه‌ها» در کارگاه‌ها ثبت نام کنند.

دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی توسط معاونت میراث فرهنگی کشور با دبیری علیرضا تابش از ۸ تا ۱۰ آذر ١۴٠٢ در قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/