شناسایی ۲۸۵۲ واحد صنفی متخلف در بازار شب یلدا در برنامه تهران۲۰

سخنگوی سازمان تعزیرات از افزایش نظارت بر بازار شب یلدا خبر داد و گفت: از بین بیش از ۹ هزار مورد بازرسی، 2 هزار و 852 واحد صنفی متخلف شناسایی شده که طی روز گذشته نیز یک آجیل فروشی معروف در تهران به دلیل گران‌فروشی پلمپ شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، محمدعلی اسفنانی، سخنگوی سازمان تعزیرات در گفتگوی تلفنی از افزایش نظارت بر بازار شب یلدا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مراجع متفاوتی عهده‌دار نظارت بر بازار هستند و نتیجه زحمات آنان در قالب گزارش‌های تخلف، تبدیل به پرونده می‌شود و برای سازمان تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: طبیعتا وزارت جهاد کشاورزی باید بیشتر نظارت و گشت‌ها را داشته باشد. اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت معدن تجارت نیز فعالیت بازرسی را انجام می‌دهند.

سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه افزود: گشت ویژه نظارت بر بازار اقلام مورد نیاز شب یلدا از 15 آذر ماه تا 28 حدود هزار و 525 اکیپ گشت در سراسر کشور جهت نظارت بر بازار اعزام شده است. این میزان اکیپ گشت 9 هزار و 280 مورد را بازرسی کردند که 2 هزار و 852 مورد دارای تخلف بوده است.

پلمپ یک آجیل فروشی معروف در تهران

اسفنانی افزود: اعضای گشت‌های ویژه نظارت بر بازار شب یلدا با سرزدن به یک خشکبارفروشی معروف در مرکز شهر تهران قیمت و کیفیت کالا‌های عرضه شده را بررسی می‌کنند. یکی از خشکبارفروشی‌ها که تخلفات گرانفروشی اقلام متعدد در این واحد صنفی برای بازرسان اتاق اصناف محرز شده بود، علی‌رغم تذکر به یک واحد صنفی برای اصلاح قیمت‌ها به نرخ مصوب، با دستور قاضی برای 10 روز پلمپ شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات تاکید کرد: در صورت تکرار تخلف از ابزار‌های قانونی از جمله نصب پارچه و پلمب واحد صنفی استفاده خواهد شد.

وی افزود: متخلفان بازار یلدا به جریمه ۱۰ برابری محکوم می‌شوند و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و بهداشتی، گزارش شکایت خود را در سامانه خبری ۱۲۴ و 135 ثبت کنند تا با قید فوریت به آن رسیدگی شود.

انتعای پیام/